אחמדינג'אד: "מה עשינו רע?"

נשיא אירן יצא לביקור באמריקה הלטינית כדי לגייס תמיכה במאבקו מול מה שהוא מכנה האימפריאליזם הקפיטליסטי. בהרצאה מול סטודנטים בקובה תהה הנשיא על היחס לו הוא זוכה ממשל אובמה: "מדוע אנחנו נענשים? כל מה שרצינו הוא צדק", אמר

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד הגיע אתמול לביקור בקובה וקרא לשיתוף פעולה בין המדינות נגד מה שהוא מכנה "האימפריאליזם הקפיטליסטי".

"מדוע אירן קובה ותושבי אמריקה הלטינית נענשים על ידי ארצות הברית?", שאל הנשיא האירני את הקהל שבפניו הרצה באוניברסיטת הוואנה. "האם תקפנו את האמריקנים באיזשהו אופן? האם ביקשנו משהו שאינו שייך לנו? מעולם לא. כל מה שביקשנו אי פעם היה צדק".

אחמדינג'אד לא התבטא מפורשות בנושא חיסול המדען האירני שנהרג אתמול בפיצות מטען שהוצמד למכוניתו אבל אמר כי "המערכת הקפיטליסטית עלולה גם להיות מזיקה ולחבל". על רקע הסנקציות שמגבשות מדינות המערב נגד אירן, אחמדינג'אד מתקבל השבוע בחום בוונצואלה, בניקרגואה ובקובה.

במהלך מסע הדילוגים שהוא עורך, צפוי אחמדינג'אד לפגוש אישים בכירים ביבשת, והם גם את נשיא מועצת המדינה של קובה ראול קסטרו, אחיו הצעיר של המנהיג הקודם פידל קסטרו. חבר קונגרס אמריקני כינה את סבב הפגישות "סיור של עריצים" ואמר כי "התעוררות הרודנים נגד ארצות הברית, היא שעומדת במרכז הפגישות המתוכננות".

מבחינתו של אחמדינג'אד מדובר בשותפים קרובים לצרה: קובה עצמה נמצאת כבר 50 שנה תחת סנקציות כלכליות שהטילה עליה ארצות הברית, מה שיוצר מכנה משותף רחב בינה לבין אירן, שעומדת ככל הנראה בפני סבב נוסף של סנקציות נגדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת