אנטישמיות בארה"ב: הוצת בית כנסת

3 מתקפות אנטישמיות ב-3 שבועות: בקבוקי תבערה נזרקו לעבר בית כנסת בארה"ב שבניו ג'רזי וקומתו העליונה עלתה באש. רב הקהילה ומשפחתו שמתגוררים בקומה נמלטו בשלום. רק בשבוע שעבר היה ניסיון להצית בית כנסת סמוך; לפני שלושה שבועות רוססו כתובות אנטישמיות במחוז

אנטישמיות באמריקה, ארכיון (יו-טיוב)

שריפה פרצה אתמול לפנות בוקר בבית כנסת בצפון ניו ג'רסי שבארה"ב לאחר שבקבוקי תבערה נזרקו דרך החלון אל תוך הבניין, כך מוסרות הרשויות המקומיות בדיווח של רשת פוקס האמריקנית. בבית הכנסת ישן רב הקהילה עם משפחתו. הוא עצמו נכווה קל מאוד כשניסה לכבות את האש, בני משפחתו לא נפגעו. באותו מחוז הוצת בית כנסת אחר לפני שבוע.

התובע המחוזי ג'ון מולינלי אומר כי התקרית נחקרת כניסיון רצח וכפשע שנאה. השריפה אירעה בסביבות 4:30 בבוקר יום אתמול. זה האירוע האחרון בסדרה של אירועים נגד בתי כנסת במחוז ברגן שבניו ג'רסי, לאחר שבשלושת השבועות האחרונים הוצת בית כנסת ורוסס גרפיטי אנטישמי סמוך לבית כנסת אחר.

הרב נוסון שכטמן סיפר בראיון לתחנת רדיו מקומית כי הוא ראה להבות מחוץ לחדר השינה שלו, בקומה השנייה של בית הכנסת, והוא יצא מייד עם אשתו וחמשת ילדיו אל מחוץ לבניין. הוא נכווה קל מאוד בידו כשניסה להלחם באש, משפחתו לא נפגעה. בין בית הכנסת הזה לבית הכנסת שהוצת בתחילת החודש מפרידים פחות משני ק"מ.

השריפה הקודמת נתגלתה כשחברים בבית הכנסת הריחו גז בבניין והזעיקו את הרשויות. כוחות משטרה וכיבוי אש שהגיעו למקום גילו חומרים דליקים במחסן בית הכנסת, מוכנים להצתה. לא היו נפגעים באירוע הזה, וטרם נעצרו חשודים בביצוע ההצתות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת