חיילי ארה"ב השתינו על גופות טאליבן

אתר יו-טיוב פרסם סרטון בו נראים נחתים אמריקנים משתינים על גופות של אנשי טאליבן. קבוצות בארה"ב קוראות להעניש את המצולמים בחומרה. "הפעולות בסרטון לא תואמות את ערכי חיל הנחתים", נמסר מצבא ארה"ב

חיל הנחתים של צבא ארה"ב מסר כי יחקור סרטון בו נראים חיילים אמריקניים המוצבים באפגניסטן משתינים על גופותיהם של אנשי טאליבן. הסרטון פורסם באתר יו-טיוב ובכמה אתרי שיתוף קבצים אחרים.

בסרטון נראים ארבעה גברים במדי חיל הנחתים האמריקני משתינים על גופותיהם של שלושה אנשי טאליבן. "למרות שטרם וידאנו את אמיתות הסרטונים, הפעולות הנראות בו לא תואמות את ערכי חיל הנחתים", נמסר בהודעת צבא ארה"ב. עוד נמסר כי העניין ייחקר לעומקו.

גורם בכיר בחיל הנחתים שבחן את הסרטון, אמר כי מהציוד שלובשים החיילים בסרטון, נראה שמדובר ביחידת הצלפים. הוא הוסיף כי חקירה צפויה להיפתח בקרוב, כשביזוי גופות עלול להיחשב פשע מלחמה. 

"לאחרונה התוודענו למספר מקרים של התנהגות בלתי הולמת מצד הכוחות הלוחמים שלנו", אמר דובר כוחות הסיוע הבינלאומיים בקאבול בתגובה לסרטון, לדבריו, האותנטיות שלו עדיין נבדקת, אולם יינקטו כל הצעדים הדרושים כדי לבדוק זאת". גורמים בממשל האמריקני גינו בתוקף את הסרטון וציינו כי הנושא ייבדק.

קבוצה מוסלמית הנלחמת למען זכויות אדם בארה"ב שלחה מכתב למזכיר ההגנה האמריקני ליאון פנטה בו נכתב "על המצולמים בסרטון להיענש במלוא החומרה על ידי הצבא ועל ידי רשויות החוק האמריקניות".

בתגובה לסרטון, מסר דובר מטעם ארגון הטאליבן, כי "העסקה לחילופי שבויים בינינו לבין בריטניה נמצאת רק בתחילתה. לכן, הסרטון לא צפוי להשפיע על השיחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת