ילדים חולי סרטן רוצים ברבי משלהם

הורים לילדים הסובלים ממחלת הסרטן פתחו קבוצה בפייסבוק ששמה "ברבי יפה וקירחת", כדי ליצור לחץ ציבורי על יצרנית הבובות "מאטל" לייצר בובת ברבי קירחת שתוכל להוות מודל עבור ילדיהם ששיערם נשר. אלפי אנשים כבר הצטרפו לקבוצה: האם החברה המייצרת תרים את הכפפה?

קבוצת פייסבוק חדשה שנפתחה על-ידי הורים לילדים שחלו במחלת הסרטן מנסה לגרום ליצרנית בובות הברבי "מאטל" ליצור בובה קירחת - "חולת סרטן".

בדף הפייסבוק ששמו "ברבי יפה וקירחת", מבקשים ההורים מהגולשים ליצור קשר עם החברה המייצרת על מנת להפעיל עליה לחץ ציבורי. יוצרי העמוד טוענים כי ייצור של בובה שכזו יוכל לעזור לילדים הסובלים מהמחלה להשלים עם נשירת שיערם שלהם.

אובדן השיער הוא אחד האלמנטים הקשים ביותר מבחינה נפשית לסובלים ממחלת הסרטן, גדולים כקטנים. השינויים הפיזיים והרגשיים הנגרמים לילדים כתוצאה מהטיפולים הכימותרפיים משמעותיים אף יותר, חוסר הביטחון שמפתחים הילדים בעקבות השינוי הקיצוני במראה שלהם הוא קשה מנשוא עבור ההורים המודאגים, ולכן הם מעוניינים ליצור בובה שתוכל להוות מודל שילדיהם יוכלו להזדהות איתה.

אחת האמהות הפעילות בדף, קייטי פיס, הגיבה בעמוד הפייסבוק ואמרה כי בתה איזבל בת ה-4 זקוקה לדמות מודל שכזו שתוכיח לה שלמרות שאיבדה את שיערה, היא עדיין יפהפיה. "גילחנו את שיער ראשינו ביחד עם כ-200 מאנשי העיירה שבה אנחנו חיים כדי להראות לבתנו שגם קירח זה יפה", אמרה האם.

עד כה דף הפייסבוק צבר מעל 15,000 לייקים של אנשים התומכים ביוזמה הייחודית. כעת נותר להמתין ולראות האם חברת מאטל תרים את הכפפה שנזרקה לעברה ותייצר את הבובה מעוררת ההשראה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת