"המוסד והאופוזיציה עומדים מאחורי החיסול"

מי חיסל את המדען האירני? הבלוגר האמריקני ריצ'רד סילברסטין מדווח ממקורותיו כי המוסד הישראלי פעל יחד עם קבוצת אופוזיציה אירנית בפיצוץ בטהרן בו נהרג המדען, פרופסור מוסטפה אחמדי-רושאן. לפי דיווח אחר, הוא עבד בכור בנתנז

אחרי שבכירים אירנים האשימו את "המשטר הציוני" בחיסול מדען הגרעין האירני הבוקר, מדווח הבלוגר האמריקני ריצ'רד סילברסטין בבלוג "תיקון עולם" כי מקור ישראלי אומר שהמוסד ו-MEK, קבוצת אופוזיציה אירנית, פעלו יחד והביאו לחיסול המדען.

לפי הדיווח, זו אינה הפעם הראשונה שהמוסד משתף פעולה עם גופים אירניים מחתרתיים.

מדען הגרעין פרופסור מוסטפה אחמדי-רושאן הוא האיש שנהרג בפיצוץ הבוקר סמוך לאוניברסיטת טהרן, לאחר שאדם רכוב על אופנוע הצמיד לרכבו פצצה. בפיצוץ נהרג אדם נוסף ונפצע אדם אחד. מוקדם יותר כאמור, האשים בכיר אירני את ישראל בחיסול ואמר כי "ישראל מעוניינת להגיע לעימות צבאי עם אירן".

סגן המושל בבירה ספארלי באראטלו אמר לסוכנות הידיעות האירנית "פארס" שהאירוע היום מזכיר מאוד אירועים קודמים של חיסולי מדענים אירנים מובילים. "הפצצה הייתה פצצה מגנטית , פצצה זהה לאלו שבהן השתמשו כדי לחסל מדענים בעבר, זו עבודה של הציונים", אמר לסוכנות הידיעות.

על פי דיווח אחר בתקשורת האירנית, ב"פרס טי.וי", פרופסור רושאן עבד יחד עם אנשי תכנית הגרעין האירנית בכור בנתנז והיה המפקח על העשרת האורניום במתקן. מרבית הפרסומים באירן טוענים שהפרופסור מומחה בנושאי אנרגיה ונפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת