פולין: הקולונל שניסה להתאבד מדבר מבית החולים

התובע הצבאי הפולני שניסה להתאבד במסיבת עיתונאים בתחילת השבוע שוחח עם העיתונאים ממיטת בית החולים וסיפר: "לא כיוונתי כמו שצריך מפני שברגע האחרון אחד העיתונאים ניסה להיכנס לחדר". התובע חקר את נסיבות התרסקות המטוס עם בכירים פולנים בסמולאנסק ברוסיה לפני שנה ואמר שיש גורמים שמאיימים עליו והורסים את חייו

התובע הצבאי הפולני ששרד את ניסיון ההתאבדות שלו במהלך מסיבת עיתונאים לפני יומיים, החליט לשוחח עם העיתונאים ממיטתו בבית החולים. "פחדתי שהאדם שמכוון את המצלמות ייכנס באמצע המעשה, זה גרם לי לכוון גרוע - מהר מידי", העיד הקולונל מיכאיל פרזיביל שסופג איומים חוזרים ונשנים על חייו בשל חקירת התרסקות המטוס עם בכירים פולנים ברוסיה בשנה שעברה.

התובע הפולני סיפר שהכדור שירה בעצמו חדר דרך הלחי. "לא כיוונתי כמו שצריך מפני שברגע האחרון אחד העיתונאים ניסה להיכנס לחדר", אמר הקולונל מיכאיל פרזיביל. הקולונל כינס שלשום את מסיבת העיתונאים בכוונה לדווח על ממצאי החקירה בנושא התרסקות המטוס עם בכירים פולנים בסמולאנסק לפני שנה. בין ההרוגים בהתרסקות הזו היה הנשיא לשעבר לך קצ'ינסקי.

כתב סוכנות הידיעות הפולנית PAP שמע את פרזיביל הפצוע אומר שהוא ניסה להגן על כבודו וכבודם של תובעים עתידיים במעשה. פרזיביל אמר לכתב שבחודשים האחרונים, ככל שהחקירה נמשכת הוא ספג יותר ויותר איומים מגורמים שעליהם הוא עדיין לא רוצה לדבר.

"יש חוזה של 300 אלף דולר על ראשי"

"אני יכול להבין שהם הרסו לי את הרכב בניסיון להרוג אותי. יש חוזה של 300 אלף דולר על ראשי, הם כבר הרגו לי גם את הכלב", תיאר פרזיביל באוזני העיתונאי הפולני את מציאות חייו בימים האחרונים. "פחדתי שהאדם שמכוון את המצלמות ייכנס באמצע המעשה, זה גרם לי לכוון גרוע - מהר מידי". פרזיביל עבר ביממה האחרונה ניתוח בפנים ובלסת ורופאיו אומרים שהוא כבר לא נמצא בסכנת חיים.

פולנים רבים מאשימים גורמים ברוסיה בהתרסקות בסמולאנסק וגם בניסיון ההתאבדות של התובע הצבאי הפולני. למרות שפרסומים רשמיים לא מדווחים דבר, בלוגרים מפולין בטוחים שמוסקבה מושכת בחוטים ועומדת מאחורי האיומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת