המירוץ לבית הלבן: מיט רומני ניצח בבחירות בניו המפשייר

בהתאם לסקרים המוקדמים מיט רומני גרף הלילה ניצחון קליל בבחירות שנערכו בניו המפשייר, התחנה השנייה במירוץ הרפובליקני לבחירת המועמד שיתמודד מול הנשיא אובמה. רומני זכה ל-39% מקולות הבוחרים, אחריו הגיע המועמד רון פול עם 23% ולמקום השלישי הגיע ג'ון האנטסמן עם 17% מהקולות. רומני: "לאובמה נגמרו התירוצים"

מיט רומני ניצח כצפוי בבחירות המקדימות של המפלגה הרפובליקנית הלילה בניו המפשייר. בנאום הניצחון שלו תקף רומני את הנשיא ברק אובמה ואמר: "לאובמה אזלו הרעיונות וכעת אוזלים לו התירוצים. הלילה אנחנו מבקשים מהאנשים הטובים בקרוליינה הדרומית להצטרף אלינו ולהבטיח שגם זמנו של הנשיא יפקע". הבחירות בקרוליינה הדרומית ייפתחו בעוד עשרה ימים.

לאחר ספירה של יותר מ-90% מקולות הבוחרים, עולה כי רומני קיבל 39% מקולות תושבי ניו המפשיר, המועמד רון פול הגיע למקום השני עם 23% ובמקום השלישי ג'ון האנטסמן עם 17% בלבד.

הניצחון של רומני בתחנה השנייה בבחירות מקפיצה אותו למעלה והופכת אותו למועמד הבולט להתייצב מול הנשיא אובמה בנובמבר הקרוב.

רומני מצליח להתחמק בימים האחרונים מהאש שמפנים אליו שאר המועמדים וגם אם בפער זעום, הוא נהנה מניצחון באיווה שהיתה המדינה הראשונה שאירחה את הבחירות המקדימות.

אנשיו של הנשיא אובמה יושבים ורושמים

בעקבות הניצון הפך מיט רומני בן ה 63 למועמד הרפובליקני הראשון שמצליח לנצח בשתי המדינות הראשונות במירוץ, למרות שאינו נשיא מכהן. הישג כזה מספק לו מקפצה נוחה מאוד לקראת התחנה הבאה - הבחירות במדינת דרום קרוליינה ב-21 בינואר ובפלורידה ב-31 בינואר.

רומני קרא אתמול לבוחרים שזרמו לקלפיות בבדפורד בניו המפשייר לתמוך בו: "אתם עומדים להכריז הצהרה עצומה. בואו נעבור שלב, זה ייתן לי את הדחיפה שאני צריך - אני מקווה".

בצל הניצחון הצפוי, פליטת פה אחת של הפוליטיקאי הותיק הספיקה לעצבן את האמריקנים ואת אנשי המטה של המועמד המורמוני המתון. "אני אוהב להיות במצב שבו אני יכול לפטר אנשים", אמר רומני בימים כלכליים לא פשוטים. אנשיו של הנשיא אובמה יושבים ורושמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת