מיט רומני בדרך לניצחון קליל בניו המפשייר

הסקרים המוקדמים, התקשורת והמומחים מצפים שמיט רומני יגרוף ניצחון קליל היום בבחירות שנערכות בניו המפשייר, התחנה השנייה במירוץ הרפובליקני לבחירת המועמד שיתמודד מול הנשיא אובמה. ליתר המועמדים נותר להיאבק רק על המקום השני. רומני לתומכיו: "בואו נעבור שלב, זה ייתן לי את הדחיפה שאני צריך"

מיט רומני ותומכים (רויטרס)

המירוץ הרפובליקני לבחירת מועמד המפלגה בבחירות לנשיאות ארצות הברית מגיעות היום לניו המפשייר. על פי התחזיות המוקדמות בתקשורת האמריקנית, התחנה השנייה בבחירות האלה תקפיץ את מיט רומני למעלה ותהפוך אותו למועמד הבולט להתייצב מול הנשיא אובמה בנובמבר הקרוב.

רומני מצליח להתחמק בימים האחרונים מהאש שמפנים אליו שאר המועמדים וגם אם בפער זעום, הוא נהנה מניצחון באיווה שהיתה המדינה הראשונה שאירחה את הבחירות המקדימות. ואולי החשוב מכל, רומני היה בעברו מושל של המדינה השכנה - מסצ'וסטס - ולכן ניו המפשייר נחשבת למגרש הביתי של רומני והסקרים המוקדמים מנבאים לו ניצחון מוחץ.

כשרומני צועד בביטחון במקום הראשון, יתר המועמדים: רון פול, ג'ון האנטסמן, ניוט גינגריץ' וריק סנטורום, נאבקים על המקום השני.

אנשיו של הנשיא אובמה יושבים ורושמים

אם באמת ינצח, מיט רומני בן ה 63 יהיה המועמד הרפובליקני הראשון שמצליח לנצח בשתי המדינות הראשונות במירוץ, למרות שאינו נשיא מכהן. הישג כזה יספק לרומני מקפצה נוחה מאוד לקראת התחנה הבאה - הבחירות במדינת דרום קרוליינה ב-21 בינואר ובפלורידה ב-31 בינואר.

רומני קרא לבוחרים שזורמים היום לקלפיות בבדפורד בניו המפשייר לתמוך בו: "אתם עומדים להכריז הצהרה עצומה. בואו נעבור שלב, זה ייתן לי את הדחיפה שאני צריך - אני מקווה".

בצל הניצחון הצפוי, פליטת פה אחת של הפוליטיקאי הותיק הספיקה לעצבן את האמריקנים ואת אנשי המטה של המועמד המורמוני המתון. "אני אוהב להיות במצב שבו אני יכול לפטר אנשים", אמר רומני בימים כלכליים לא פשוטים. אנשיו של הנשיא אובמה יושבים ורושמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת