פולין: ניסיון התאבדות במסיבת עיתונאים

התובע הצבאי הפולני התייצב היום מול עיתונאים והיה אמור לחשוף פרטים בנוגע לחקירת האסון האוויר בסמולאנסק שבו נהרג הנשיא לשעבר לך קצ'ינסקי. הקולונל אמר "אני אגן על כבודם של קציני הצבא הפולנים" וביקש מכולם לצאת, אבל מצלמה אחת ומיקרופון פתוח שמעו את הירייה

תובע משורות הצבא הפולני ירה בעצמו הבוקר במהלך מסיבת עיתונאים בעיר פוזנן, שם דנו בסוגיית האסון האווירי בפולין באפריל 2010, אותו אסון בו נהרג הנשיא הפולני לך קצ'ינסקי.

הקולונל מיכאיל פרזיביל ביקש מהעיתונאים שבחדר לצאת לחמש דקות כדי שהוא יוכל "לאוורר" אותו. אנשי הצוות עזבו, אבל אחת המצלמות המשיכה לעבוד - ולהקליט. המיקרופון קלט את הקולונל אומר, "סגרו את הדלת כמו שצריך". כמה שניות אחר כך, ניתן לשמוע את פרזיביל דורך את האקדח ואז את רעם הירייה ואת גופו צונח על הקרקע. העיתונאים שמעו את הירייה ומיהרו פנימה. כשראו את המראה הקשה הזמינו כוחות הצלה, שפינו את הקולונל לחדר מיון במצב אנוש.

מדוע הקולונל ניסה להתאבד?

למה הוא עשה את זה? עדיין רב הנסתר על הגלוי. על פי האתר "קראקוב פוסט", הקולונל ניסה להגן על משרדו מהאשמות על פיהן הצבא פרץ לחשבונות דוא"ל וטלפונים ניידים פרטיים של עיתונאים. מפעילי הטלפונים דיווחו למשרד המשפטים על כוונת הצבא להאזין לגורמים הפרטיים.

פרזיביל טען במסיבת העיתונאים שלעיתונאים הודלף מידע על חקירות שנערכות בנוגע להתרסקות המטוס בסמולנסק, פרטים שגרמו להפסקת שיתוף הפעולה בין גורמי מודיעין רוסיים ופולנים.

96 אנשים נהרגו בהתרסקות המטוס הפולני בסמולאנסק, רובם המכריע היו בכירים פולנים שהגיעו לאזור כדי לציין 70 שנה לרצח ההמוני שהרוסים בצעו ביער קטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו חדשות 2 בפייסבוק