גבריאל גיפורדס חוזרת לזירת האימה

שנה בדיוק אחרי שמטורף פתח באש בטוסון, אריזונה, הרג שישה אנשים ופגע בראשה של גבריאל גיפורדס - חברת הקונגרס הדמוקרטית חזרה חזרה לזירה ששינתה את חייה. האלפים שמלווים אותה בשנה האחרונה הגיעו לעצרת זיכרון, וזכו גם לשמוע את קולה על הבימה: "חירות וצדק לכל", זעקה גיפורדס לתומכיה. צפו בתמונות המרגשות

חברת הקונגרס האמריקנית גבריאל גיפורדס חזרה הלילה לראשונה למקום בו נורתה בראשה לפני שנה בדיוק. באירוע מיוחד בקמפוס האוניברסיטה בטוסון, אריזונה, ציינו בטקס עצוב שנה לתקרית שבה צעיר חולה בנפשו הרג שישה בני אדם, בהם ילדה בת 9 ושופט, ופצע 13 נוספים, בהם חברת הקונגרס גיפורדס שנפצעה אנושות.

גיפורדס, שנאלצה ללמוד מחדש כיצד ללכת בעקבות הפציעה הקשה שעברה, סיירה בזירת הפיגוע כשהיא מלווה על ידי בעלה, האסטרונאוט מארק קלי. היא עלתה לבמה בצליעה קלה ונאמה בפני ההמונים, שהתרגשו עד דמעות אחרי ששמעו את קולה של חברת הקונגרס, אחרי שנה שלמה. "חירות וצדק לכל", צעקה גיפורדס לקהל.

"אלה מאיתנו ששרדו השתנו לנצח ברגע אחד", אמר בעלה האסטרונאוט, שליווה אותה לאורך ההתאוששות - לעיתים מהחלל. "במהלך השנה האחרונה התמודדנו עם מציאות חדשה, מציאות וכאב של הפרידה מהעבר, מציאות שבה נפרדנו מחברים יקרים ובני משפחה. יש גם כאב בידיעה שבלי הטיפול הנפשי המתאים והטיפול הרפואי, אולי לא היינו מצליחים להגיע לכאן היום".

לפני העצרת גיפורדס ביקרה באותה פינת רחוב בה היא נאמה לעוברים והשבים לפני שנה, אותה פינה שבה ג'ראד לאפנר המעורער בנפשו פתח בירי. היורה עצמו כלוא בבית חולים לחולי נפש, אחרי שבית המשפט קבע שהוא לא כשיר לעמוד למשפט ולהתמודד עם 49 סעיפי האישום נגדו.

עבור גיפורדס וקלי הדרך עוד ארוכה, אבל התמונות מדרום-מערב ארצות הברית, שנה בלבד אחרי שהרופאים לא נתנו לה הרבה סיכויים לחיות - משאירות הרבה מקום לתקווה.

 הצטרפו ל-200 אלף החברים של דף חדשות 2 בפייסבוק