אירן: עצרנו עוד "סוכנים אמריקנים"

שר המודיעין האירני הודיע הערב כי השירותים החשאיים הצליחו לשים את ידם על מספר חשודים, שלטענתו אספו מידע בעבור שירותי המודיעין האמריקניים לקראת הבחירות הצפויות בעוד חודשיים. "הם תכננו ליישם את המזימה האמריקנית בבחירות", אמר

עוד "מרגלים" בשטח אירן? שר המודיעין של הרפובליקה האסלאמית חיידר מוסלהי הודיע הערב כי כוחות המודיעין עצרו מספר בני אדם בחשד כי ניסו לחבל במהלך הבחירות שצפויות להיערך בעוד כחודשיים.

"השירותים החשאיים הצליחו לעצור אותם", אמר מוסלהי במהלך ישיבת הממשלה הערב. "אספנו מידע אודות פעילותם, התקשורת ביניהם ובכך הצלחנו לסכל את המזימה שלהם". לדבריו, לחשודים הייתה "ליישם את המזימה האמריקנית בבחירות למג'לס בחודש מרס".

שר ההגנה האירני שדיבר אף הוא במהלך הישיבה, סיפר: "לחשודים היה קשר עם גורמים מחוץ למדינה, באמצעות הרשת. הם נעצרו לאחר שהשלימו את איסוף המודיעין". שני השרים הדגישו כי משרדיהם "עוקבים על מהלכן התקין של הבחירות, במיוחד במישור הביטחוני".

"רשתות הריגול" נחשפו

בחודשיים האחרונים הודיעה אירן מספר פעמים כי הצליחה לעצור מספר מרגלים אמריקניים של ה-CIA שניסו לאסוף מודיעין בעבור שירותי המודיעין של ארצות הברית. באחד המקרים שידרה כתבה נרחבת אודות חשיפתו של "סוכן המודיעין", לכאורה, שפעל בניסיון לחדור למשרד המודיעין של הרפובליקה האסלאמית ולרגל לטובת האמריקנים.

ה"סוכן", אמיר מירזאי חכמתי, נולד למשפחה אירנית באריזונה, ארצות הברית. "בשנת 2001 החלטתי להתגייס לצבא האמריקני. למדתי בפנימייה הצבאית, ואני יודע פרסית, ערבית ואנגלית", אמר חכמתי ב"הודאה" בכתבה המיוחדת ששודרה. הוא שירת בחיל המודיעין האמריקני על אדמת עירק ואפגניסטן, וב"הודאה" סיפר כיצד גוייס בפגישה עם סוכן CIA בבית מלון - ומשם נשלח לדובאי. 

בחודש נובמבר שעבר הודיע מוסלהי כי נלכדו 12 סוכני CIA, אשר פעלו בתיאום עם המוסד הישראלי וסוכנויות ביון נוספות על מנת לפגוע ביכולות הצבאיות ובתכניות הגרעין האירניות. "ארצות הברית והציונים ניסו לפגוע באירן - הן מבפנים והן מבחוץ", אמר אז פרוויז סארורי, חבר המועצה לביטחון לאומי באירן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו חדשות 2 בפייסבוק