המטוס נכנס למערבולת, 7 נוסעים נפצעו

איירבאס A380, המטוס הגדול ביותר בעולם, נקלע היום לכיס אוויר בסביבות סינגפור והיטלטל בעוצמה בשמיים. מעוצמת הזעזוע נפגעו כמה נוסעים, נפצעו קל ופונו לטיפול בבית החולים. רק לפני כמה ימים קראו באוסטרליה לקרקע את המטוס בשל פגם בכנפיים

איירבאס של קוואנטס. נקלע למערבולת (רויטרס)

שבעה נוסעים במטוס של חברת התעופה "קוואנטס" שעשה דרכו מלונדון לסידני נפגעו לאחר שכלי הטיס נכנס אל תוך מערבולת מעל האוקיינוס ההודי. רבים מן הנוסעים במטוס, מדגם איירבאס A380, הם אזרחים בריטיים שעשו דרכם להתחמם בשמש האוסטרלית - שם נמצא כעת הקיץ בשיאו.

מתוך שבעת הנפגעים פונו ארבעה לבית חולים בסינגפור, כשהם סובלים מחתכים ומחבלות בחלקים שונים של גופם. ב"קוואנטס" אמרו כי המטוס נכנס אל תוך כיס אוויר שנוצר בשל ריבוי סופות רעמים עזות, שלוש שעות בלבד לפני שהיה אמור לנחות לתדלוק בסינגפור.

דוברת החברה מסרה כי עם הכניסה למערבולת, הורו אנשי הצוות לנוסעים לחגור את חגורות הבטיחות - אך עם זאת, מקצת מהנפגעים עמדו ואחרים עשו את דרכם לכיסאותיהם בעת שהמטוס היטלטל באוויר. עם זאת, היא ציינה כי לא מדובר בתופעת מזג אוויר חריגה לאזור.

בתום בדיקה יסודית שערכו מהנדסים בגוף המטוס נמצא כי לא נגרם לו כל נזק, ועל כן הוא כשיר לשוב לפעילות בשמיים.

מהנדסים אוסטרליים קראו לקרקע את המטוס

האירוע החמור התרחש ימים ספורים אחרי שמהנדסי תעופה באוסטרליה קראו לקרקע את מטוס האיירבאס A380, הנחשב לגדול ביותר בעולם, בטענה כי נשקפת ממנו סכנת חיים של ממש לנוסעים.

הקריאה באה בעקבות סדקים קטנים שהתגלו בכנפיים של ארבעה מטוסים - שניים של "קוואנטס" ומספר זהה של חברת "סינגפור אירליינס".

במטוס מדגם זהה של "קוואנטס" התרחש בשנה שעברה פיצוץ באחד המנועים בדרך מסינגפור לסידני. גם אז הסתיים האירוע בנחיתת חירום, אך מבלי לגרום לנפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת