כבר בן 70: הצדעה לסטיבן הוקינג

כמעט כנגד כל הסיכויים, מצליח הפיזיקאי המוערך להמשיך במחקר חרף המגבלות הקשות שגרמה לו מחלת ניוון השרירים שממנה הוא סובל. אתמול, לרגל יום הולדתו ה-70, הוא זכה לחיבוק והערצה מצד בכירים באקדמיה ואזרחים מן השורה

פרופ' הוקינג. כבר בן 70 (רויטרס)

הפיזיקאי הנודע פרופ' סטיבן הוקינג חגג אתמול 70 חורפים, בסימפוזיון חגיגי שנערך לכבודו. הכניסה לאירוע הייתה חינם אין כסף, והכרטיסים להשתתפות בו אזלו כבר לפני כחודש.

הוקינג, שסובל ממחלת הניוון הקשה ALS, אובחן כלוקה בה עוד ב-1963. מאז הוא משותק כמעט לחלוטין, ועל אף שתוחלת החיים של החולים בה לא עולה על שנים ספורות, הוא מתמודד עמה בהצלחה כבר תקופה ארוכה. הוקינג מתקשר בזכות עיניו, וביסס כך את מעמדו כאחד הפיזיקאים המוכשרים ביותר מאז אלברט אינשטיין.

סגן נשיא אוניברסיטת קיימברידג', פרופ' לשק בוריסביץ', חלק להוקינג כבוד באירוע לרגל יום הולדתו ואמר: "אני גאה על כך שהמדען הנודע בעולם הוא חבר באוניברסיטה שלנו. עבור המוסד שלנו, זה תמיד יהיה כבוד גדול לציין את חגו של אדם כזה. במקרה של סטיבן יש אפילו סיבות רבות יותר לאחל אריכות ימים, שכן הוא עצמו סימן להיפוך תפיסת היקום שלנו".

פרופ' קיפ תורן, פיזיקאי אמריקני מוערך שביצע מחקרים ארוכי שנים עם הוקינג, סיפר כי "כאשר הוא איבד את היכולת להזיז את ידיו סטיבן התקשה לכתוב משוואות על נייר. למרות זאת הוא לא ויתר והצליח למצוא במהירות אלטרנטיבות שסייעו לו להמשיך בעבודתו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת