הקרב הרפובליקני: מיט רומני מסמן ניצחון נוסף

מיט רומני, המועמד הרפובליקני המוביל, הצליח הלילה לגבור על יריביו השמרנים בעימות שנערך לקראת הבחירות המקדימות למפלגה בניו המפשייר. במדינה שמהווה סוג של מגרש ביתי עבור רומני, יתר המועמדים הרפובליקנים מסתפקים כרגע במאבק על המקום השני

מיט רומני. לקח את העימות בהליכה (רויטרס)

המרוץ הרפובליקני לבית הלבן נמשך. מיט רומני, המועמד הרפובליקני המוביל בסקרים, הדף הלילה בהצלחה את מתקפות יריביו בעימות הטלוויזיוני שנערך לקראת הבחירות המקדימות למפלגה בניו המפשייר.

בעימות מיוחד שערכו הרשתות ABC ו-YAHOO ניסו המתמודדים השמרנים ריק סנטורום, ניוט גינגריץ' ורון פול לבקר את הפעילות העסקית הפרטית ואת העמדות הליברליות של רומני. הארבעה ניצבו זה מול זה בתחנה הבאה של הבחירות לראשות המפלגה הרפובליקנית - ניו המפשייר .

הסקרים שנערכו עד כה מצביעים על יתרון בולט לרומני בניו המפשייר. הלילה, האיש שמשל במסצ'וסטס השכנה ציפה להיות שק החבטות של יריביו השמרנים. אך בשלב מסוים של העימות, הוא והצופים הבחינו בשלושה מתקוטטים בינם לבין עצמם.

המועמדים השמרנים מכוונים למקום השני או לדרום קרוליינה

לרומני אין לפי שעה אויבים מאיימים בשורות המפלגה הרפובליקנית, ועתה הוא מתכנן להתייצב מול האיש העיקרי שהוא מתכנן להדיח - הנשיא המכהן ברק אובמה. "אני מעדיף לא לבקר את האנשים שנמצאים איתי על הבימה", אמר רומני הלילה בחיוך של מנצח ודיבר על כישלון הממשל הנוכחי בעמידה באתגרים הכלכליים, בהתמודדות עם משבר הגרעין האירני, ואפילו בתחום ערכי המשפחה".

המועמדים השמרניים יותר נאבקו ביניהם על המקום השני בניו המפשייר, וכבר מתכוננים לתחנה הבאה בדרום קרוליינה. סנטורום השמרני-קיצוני אמנם הפסיד בשמונה קולות לרומני בבחירות באיווה, אך הוא לא מתכוון לוותר כעת. בעימות הלילה הוא הדגיש את עמדותיו נגד הקהילה ההומו-לסבית ויצא בתוקף נגד הפלות. "אני לא מאמין שיש לקהילה ההומו -לסבית זכויות במדינה הזו, ולא חושב שלקחת חיים של אדם, זה דבר שמעוגן בחוקה האמריקנית,לא לזה התכוונו האבות המייסדים" אמר סנטורום.

עמדותיו הליברליות של רומני עשויות להזיק לו בקרב מול אובמה

סנטורום ,שמוצא עצמו לראשונה תחת הזרקורים, ספג האשמות מפתיעות מיריביו. המועמד רון פול שאל אותו מדוע משך כספים רבים ממשלם המיסים האמריקני כדי להאדיר את שמו בפנסילבניה, המדינה שבה כיהן כסנאטור. כחלק מהדוגמאות שנתן פול כביקורת, היתה ההחלטה של סנטורום להוציא סכום של 500 אלף דולרים לשם רכישת דובי קוטב בגן החיות של פיטסבורג. סנטורום מצידו לא נשאר חייב, וביקר את העמדה הבדלנית של רון פול ואת חוסר הנכונות שלו להתעמת עם אירן הגרעינית.

התקשורת האמריקנית העניקה את הניצחון בעימות הזה למיט רומני, אך מיהרה להדגיש כי בהמשך הדרך הוא עשוי להיתקל במדינות שמרניות בהרבה, שם עמדותיו הליברליות עשויות להזיק לו בניסיון להציב אתגר לנשיא אובמה בבחירות שייערכו ב-6 לנובמבר השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת