ניו זילנד: חשש לאסון אקולוגי כבד בעקבות ספינה שהתבקעה

ספינת המשא הניו זילנדית "רנה", שהכילה נפט וחומרים מסוכנים נוספים, התפרקה לפנות בוקר לשני חלקים לאחר שגל גדול פגע בה - זאת 3 חודשים לאחר שעלתה על שרטון סמוך לחופי ניו זילנד וגרמה לאסון אקולוגי. על הספינה יש עדיין כמות אדירה של נפט וחומרים מסוכנים, וכעת חוששים כי אסון אקולוגי כבד ביותר עומד בפתח

לאחר שלושה חודשים שבהם הייתה תקועה על שרטון בחופי ניו זילנד, פגע לפנות בוקר גל גדול בספינת המשא"רנה", והיא התבקעה לשני חלקים.

הספינה, השוקלת כ-50 אלף טון ומכילה בין היתר נפט וחומרים מסוכנים, גרמה לאסון אקולוגי כבר לפני שלושה חודשים, כשנתקעה על שרטון סמוך לחופי המדינה. כ-350 טונות של נפט נשפכו אז לים וגרמו למותם של לפחות 1,300 ציפורים ובעלי חיים שונים.

במהלך החודשים האחרונים נשפכו עוד כ-1,000 טונות נפט לים, אולם כעת עולה חשש לאסון כבד עוד יותר - משום שיש עדיין למעלה מ-800 מכולות על הסיפון המכילות כמות גדולה של נפט וחומרים מסוכנים. צוות של מומחי אקולוגיה ומומחים לבעלי חיים הוזעק לאזור, אולם בשל תנאי מזג האוויר הקשים הם מתקשים להגיע אל הספינה.

מפקד משמר החופים במדינה, אלכס וינגרדן, אמר לכלי התקשורת המקומיים כי "לא ידוע בשלב זה מהי כמות הנפט שדלפה, אך אנו מוכנים לכל תרחיש ולכל נזק שעלול להיגרם לחוף". הקצין הוסיף כי צוות נרחב של מטפלים ערוך להעניק מענה לבעלי החיים שייפגעו כתוצאה מדליפת החומרים.

הקפטן והנווט של הספינה נעצרו בעבר בחשד לרשלנות, ומשפטם מתנהל עתה בניו זילנד. כעת, השניים עלולים למצוא את עצמם מאחורי סורג ובריח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת