אירן החלה בתרגיל צבאי יבשתי

כוחות היבשה של משמרות המהפכה החלו היום בתרגיל יבשתי רחב היקף, פחות משבוע אחרי שהסתיים התרגיל הימי. אחרי תצוגת הכוח האירנית בים, בטהרן מנסים להפגין יכולות צבאיות גם ביבשה, פחות משבוע אחרי שהתרגיל הימי הסתיים

תרגיל צבאי באירן. ארכיון (חדשות 2)

אחרי התרגיל הימי נרחב ההיקף שערכה אירן, מפגינה המדינה המוסלמית שרירים גם ביבשה. סוכנות הידיעות "פארס" מדווחת כי כבר היום החלו כוחות היבשה של משמרות המהפכה בתמרון צבאי יבשתי רחב היקף. בחודש הבא ייערך שוב תרגיל ימי.

מפקד הכוחות היבשתיים של משמרות המהפכה האירניים בריגדיר-גנרל מוחמד פקפור אמר היום כי ביום שני יחל השלב המרכזי של התרגיל, במזרח המדינה.

פקפור ציין כי מטרת התרגיל היבשתי היא לחזק את הביטחון בגבולות היבשתיים של אירן. תרגול כוחות היבשה מתבצע פחות משבוע אחרי שהסתיים התמרון הימי הנרחב שנערך מול חופי אירן.

אתמול: הכרזה על תרגיל ימי נוסף

כוחות הים של משמרות המהפכה יערכו בחודש פברואר תרגיל רחב היקף במפרץ הפרסי ובמיצרי הורמוז - כך מדווחת הבוקר סוכנות הידיעות "פארס" באירן. על פי הדיווח, המבוסס על דברי מפקד חיל הים האירני, סרדאר פדווי, התרגיל יתקיים במהלך חודש פברואר, כחלק מסדרת תרגילים שמתכוונת אירן להמשיך בהם באזור.

לדברי פדווי, התרגיל שיתקיים בחודש הבא צפוי להיות שונה במהותו מהתרגיל הימי שהסתיים השבוע, ואשר דימה את סגירתם של מיצרי הורמוז במקרה של פעולה צבאית נגד אירן. הוא הדגיש כי המיצרים חשובים במישור האסטרטגי והכלכלי לעולם כולו, והתייחס לאיומי המערב לצאת לפעולה צבאית נגד אירן. "היום הרפובליקה האסלאמית שולטת לחלוטין באזור, וכל התנועות המתנהלות בו הן תחת שליטתה", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת