בריטניה שולחת משחתת למפרץ הפרסי

ספינת הקרב הבריטית HMS Daring, תצא ביום רביעי הקרוב לכיוון המפרץ הפרסי ותוצב שם. מדובר בספינה המתקדמת בעולם, המסוגלת ליירט כל טיל שייצא מכיוון אירן. ה"טלגרף" הבריטי מדווח כי מדובר בתגובה לאיום האירני לסגור את מצרי הורמוז, אך מהצי הבריטי נמסר כי ההצבה הייתה מתוכננת

HMS Daring. ארכיון (רויטרס)

אחרי שאירן השמיע איומים לסגור את מצרי הורמוז, דרכם עובר כשליש מאספקת הנפט העולמית, הבריטים עושים שריר. הצי המלכותי שלח לאזור את המשחתת "HMS Daring", הנחשבת למתקדמת בעולם. שר ההגנה הבריטי פיליפ המונד אמר לעיתון ה"דיילי טלגרף" כי כל ניסיון לחסום את מצרי הורמוז יהיה "לא חוקי וגם לא יצליח", לדבריו.

לטענת הבריטים, המשחתת מצוידת בטכנולוגיה חדשנית והיא מסוגלת ליירט כל טיל שישוגר מכיוון אירן. למשחתת מכ"ם מתקדם המסוגל לאתר באוויר מספר איומים במקביל, מטילים ועד מטוסי קרב. שווי המשחתת כמיליארד ליש"ט ומשרתים עליה 190 מלחים.

המשחתת תצא לדרכה ביום רביעי הקרוב ותחליף את המשחתת הקטנה יותר הנמצאת במקום. ה-Daring תעשה את דרכה דרך תעלת סואץ לים סוף ומשם למפרץ הפרסי. הבריטים הבהירו כי במידת הצורך, ישלחו גם את המשחתת האחות, HMS Dauntless, לאזור.

מפקד הצי לשעבר לורד ווסט אמר ל"טלגרף" כי מדובר במשחתת המסוגלת "להביס את העולם" וכי הוא "מעוניין לראות את המשחתת מנצלת את הפוטנציאל שלה באזור". המשחתת תצויד ב-48 טילי "נ"ט ומסוק תקיפה. מהצי המלכותי נמסר כי שליחת המשחתת אינה כתגובה לאיום האירני והייתה מתוכננת מבעוד מועד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת