אירן: נקיים תמרון ימי נוסף במפרץ בחודש הבא

מפקד חיל הים האירני הודיע כי משמרות המהפכה יקיימו תרגיל במי המפרץ הפרסי ובמיצרי הורמוז בחודש פברואר, כפי שמדווחת סוכנות הידיעות "פארס". לדבריו, התמרון יהיה שונה מזה שהסתיים השבוע. "כל התנועות במפרץ הפרסי הן תחת שליטתנו", הוא הצהיר

תמונות מהתרגיל האירני האחרון (חדשות 2)

עוד הפגנת שרירים אירנית: כוחות הים של משמרות המהפכה יערכו בחודש פברואר תרגיל רחב היקף במפרץ הפרסי ובמיצרי הורמוז - כך מדווחת הבוקר סוכנות הידיעות "פארס" באירן. על פי הדיווח, המבוסס על דברי מפקד חיל הים האירני, סרדאר פדווי, התרגיל יתקיים במהלך חודש פברואר, כחלק מסדרת תרגילים שמתכוונת אירן להמשיך בהם באזור.

לדברי פדווי, התרגיל שיתקיים בחודש הבא צפוי להיות שונה במהותו מהתרגיל הימי שהסתיים השבוע, ואשר דימה את סגירתם של מיצרי הורמוז במקרה של פעולה צבאית נגד אירן. הוא הדגיש כי המיצרים חשובים במישור האסטרטגי והכלכלי לעולם כולו, והתייחס לאיומי המערב לצאת לפעולה צבאית נגד אירן. "היום הרפובליקה האסלאמית שולטת לחלוטין באזור, וכל התנועות המתנהלות בו הן תחת שליטתה", אמר.

"כל כלי שייט מלחמתי שיעבור במפרץ - זקוק לאישור שלנו"

השבוע שבה אירן והוסיפה להחריף את צעדיה בעניין מיצרי הורמוז, כשחבר פרלמנט אירני הודיע כי כל כלי שייט מלחמתי שיבקש לעבור במיצרים - ייאלץ בקרוב לקבל את אישורו של חיל הים האירני לכך. "כל כלי שייט מלחמתי, של כל מדינה, שיבקש לעבור במיצרים ללא תיאום או אישור מכוחות חיל הים האירניים, ייעצר על ידי הכוחות המזויינים", אמר חבר הפרלמנט נאדר קאזיפור, כפי שדווח בכלי תקשורת מקומיים. "תכניתנו תוצג ותובא לאישור בדיון הבא בפרלמנט, בשבוע הבא", הוא הוסיף.

מדובר בצעד נוסף של הרפובליקה האסלאמית בדרך למימוש כוונותיה להשתלט לחלוטין על התנועה במיצרים שבמפרץ הפרסי - חרף העובדה שהם גם תחת שליטה ריבונית של מדינות נוספות במפרץ. השבוע איים מפקד הצבא האירני על ארצות הברית, בל תשיב את ספינות המלחמה שלה לאזור, והזהיר מפני תגובה חריפה של צבא אירן.

מי שהצטרף אף הוא לאיומים היה שר ההגנה האירני וחבר המועצה לביטחון לאומי ברפובליקה האסלאמית. "אמרנו תמיד כי הימצאותם של כוחות זרים במי המפרץ פוגעת ביציבות האזור, ותגרום רק לעימותים", אמר השר האירני אהמד ווהידי. "אירן ללא ספק תעשה שימוש בפוטנציאל ההגנתי של מיצרי הורמוז אם תמצא עצמה מאויימת", הוסיף חבר המועצה לביטחון לאומי, קאזם ג'לאלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת