חשד: גל השריפות בצ'ילה - הצתות מכוונות

6 כבאים נהרגו אתמול בניסיון להשתלט על גל השריפות שפוקד את צ'ילה. לאחר שהתגלו כ-50 מוקדי אש שונים, חושדים במדינה כי מדובר בהצתות מכוונות, ומנסים לאתר את האשמים. המטייל הישראלי שנעצר בחשד להצתה לפני כשבוע עדיין מוחזק במדינה בתנאים מגבילים

בצ'ילה נמשך גל השריפות, כשהחשד הוא שמדובר בהצתות מכוונות. למרות זאת, המטייל הישראלי רותם זינגר עדיין מוחזק במדינה בתנאים מגבילים.

אתמול נהרגו לפחות שישה כבאים, וארבעה אחרים נפצעו קשה - לאחר שנלכדו במעגל להבות בעת שניסו להשתלט על האש. באזור שנמצא כמה מאות קילומטרים מדרום לבירה סנטיאגו התגלו לפחות 50 מוקדי שריפה.

המטייל הישראלי רותם זינגר שנעצר לפני כשבוע בחשד לרשלנות שגרמה לשריפה גדולה במוקד אחר, שוחרר בתנאים מגבילים. משטרת צ'ילה ממשיכה לחקור במטרה לאתר את האחראים.

בצ'ילה מאשימים את הישראלים

אך למרות הידיעות מצ'ילה על פיהן נבדקים כיווני חקירה שונים וחדשים, גורמים במדינה עדיין מפנים את הזעם לישראל ולמטיילים הישראלים. השריפה בטורוס דל פאינה, כך נראה, עשויה להצית גם שריפה דיפלומטית.

הסנטור הצ'יליאני אאוחניו טומה האשים את ממשלת ישראל ש"שולחת חיילים משוחררים" לפארקים השונים בדרומה של המדינה, ביניהם גם זינגר החשוד בהבערת המדורה שהובילה לשריפת הענק בפארק טורס דל פאינה.

טומה, המכהן כראש הוועדה ליחסי חוץ בסנאט בצ'ילה, הסביר כי הוא מעודד תנועה חופשית של תיירים במדינה, אבל אמר שזה "עניין אחר" כאשר מדינת ישראל שולחת גברים ששירתו כחיילים חמושים בצבא שלה, "לשחרר מתחים ברחבי דרום צ'ילה וארגנטינה". טומה טען כי במקרים רבים ישראל מממנת לאותם "לוחמים משוחררים" את הטיולים לאזור דרום אמריקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק