עולם קסום נחשף במעמקי האוקיאנוס

חוקרים ימיים מאוניברסיטת אוקספורד יצאו לחקור את קרקעית האוקיאנוס באחד המקומות המרוחקים בעולם, סמוך לחופי אנטארקטיקה. עמודים געשיים בקרקעית הים יוצרים סביבה חמה בעומק של יותר מ-4 קילומטרים, בה מתפתחות חיות שונות ומשונות

הפתעה במעמקי הים סמוך לחופי אנטארקטיקה: בסביבה חשוכה וגופרתית גילתה קבוצה של מדענים מאוניברסיטת אוקספורד חיות ים שמעולם לא נראו או קוטלגו. בין החיות שתועדו: התמנון ארוך סנפירים, צדפות, כוכבי ים, אלמוגים ודגים שעין אדם לא ראתה עד כה.

כדי ללמוד את הסביבה החדשה, המדענים השתמשו לראשונה ברכב מיוחד שנע וצילם את קרקע האוקיאנוס. בעזרתו, הצליחו המדענים להיחשף לסביבה האפלה וחמה, שנמצאת לא פחות מ-4,500 מטרים מתחת לפני הים.

המדענים הבריטים, בראשותו של הפרופסור אלכס רוג'רס, זיהו עמודים שפולטים לבה ועפר וולקני, ומעלים את חום המים ל-382 מעלות צלזיוס. אבדן אור שמש והשפעת המים החמים יוצרים סביבה ייחודית בה גדלים יצורים שלא נראים במקומות אחרים על פני הכוכב, עד כמה שאנו יודעים.

הפרופסור רוג'רס אמר בראיון נרגש לסוכנות רויטרס: "מצאנו עולם אבוד וחשוך, אזור שבו צורות חיים משונות - משגשגות". הצוות מקטלג כעת את הפריטים שנמצאו , ומחלק אותם על פי מינים על מנת ללמוד על צורות החיים החדשות. עם זאת, טוענים כמה מהחוקרים ככל שנחקור את המעמקים בצורה יותר יסודית, נגלה שאנחנו יודעים - מעט מאוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק