תעלומה בבריטניה: גופת צעירה נמצאה באחוזה המלכותית

הסקוטלנד יארד פתח בחקירה בעקבות פרשה שמסעירה את בריטניה: כיצד הגיעה גופה של אישה צעירה לאחוזה המלכותית שבה המשפחה כולה - המלכה אליזבת' והנסיך פיליפ, הנסיך צ'ארלס, הנסיך ויליאם ורעייתו קייט מידלטון - בילו את חג המולד האחרון. כעת תוהים בתקשורת הבריטית אם מישהו מבני משפחת המלוכה שכח "לפנות את השאריות"

האחוזה המלכותית בנורפולק (רויטרס)

זה נשמע כמו מעשייה מתוך ספרי הבילוש של שרלוק הולמס, אבל במקרה הזה - החקירה אמיתית לגמרי. הפרשה המסתורית החלה לאחר שאזרח בריטי יצא לטייל עם כלבו ונתקל בגופה בצד הדרך, אך הדרך והאזור שבו נמצאה הגופה מסעירות את העולם כולו.

הסיבה לסערה הגדולה ברורה: הגופה נמצאה ביער, על אדמה שייכת למשפחת המלוכה הבריטית, סמוך לאחוזת סנדרינגהאם המלכותית שבנורפולק. יתרה מזאת, בזמן שבו נמצאה הגופה - חג המולד האחרון, בילתה יחד כל משפחת המלוכה באחוזה הזו - כולל לראשונה התוספת החדשה למשפחה, הדוכסית קייט מידלטון. כעת תוהים בתקשורת הבריטית אם מישהו מבני משפחת המלוכה שכח "לפנות את השאריות".

המשטרה הבריטית טוענת שהגופה שאותרה ב-1 בינואר במרחק של כ-5 ק"מ מהאחוזה המלכותית היא גופתה של אישה צעירה שטרם זוהתה בוודאות, אולם בלשי הסקוטלנד יארד מתייחסים לאירוע כאל חקירת רצח. איש עדיין לא יודע מה גרם למוות או מתי בדיוק מתה הצעירה, אבל למשטרה ברור כי זה "לא נראה כמו תאונה".

מפקד משטרת נורפולק,  ג'ס פריי, סיפר כי יש פרטים רבים האסורים לפרסום. "אני לא יכול להגיד אם הגופה הייתה לבושה", אמר והוסיף במסתורין: "כרגע רק האיש שמצא את הגופה והצוות שלי יודעים את הפרטים המלאים ואני אשמור על זה כך".

כל האזור שסביב זירת הרצח נסגר לעיתונאים ולציבור - שטח ענק של 40 ק"מ רבועים. האחוזה היא מקום עמוס למדי, בה עובדים קרוב ל-100 אנשי צוות, כך שמספר החשודים האפשריים רב למדי. בני משפחת המלוכה עושים בה שימוש מספר פעמים בשנה, ובין היתר עורכים טיולי ציד ביערות - מה שעשוי להגביר את החשד שמישהו מהם, אולי, מעורב ברצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת