סיפרתם בדיחה על בלונדיניות? שנתיים מאסר

חוק חדש שייכנס לתוקף באוסטריה החל ממחר קובע עונש מקסימלי של שנתיים מאסר בפועל (!) על מי שיספר בדיחה על בלונדיניות. גורמים רשמיים בווינה מסבירים כי תושבים זהובי שיער עשויים לחוש פגועים כתוצאה מבדיחות וישתתפו בפעולות טרור. הפרקליט הראשי באוסטריה כבר הביע תרעומת על החוק השנוי במחלוקת

הקץ לאפליה לאוכלוסיית הבלונדיניות (רויטרס)

שמעתם את הבדיחה על הבלונדינית באוסטריה? ובכן, החל ממחר בדיחה כזאת תהווה עבירה פלילית - וזאת לא בדיחה.

הפרלמנט האוסטרי החליט להפוך את הבדיחות על בלונדינות לעבירה פלילית, זאת כחלק מחבילת חוקים חדשים במסגרת המאבק נגד הטרור - כך לפחות מסבירים בווינה. גורמים רשמיים במדינה חוששים ממצב בו תושב או תושבת בעל שיער זהוב ייתקף בזעם בלתי מרוסן בגלל שהוא מצטייר כטיפש, וכתוצאה מכך ייצא למסע הרג רצחני כנקמה.

העונש המירבי למספר הבדיחה, על פי החוק החדש, עשוי להגיע לשנתיים מאסר בפועל. הפרקליט הראשי של אוסטריה רופרט וולף התבטא בחריפות נגד החוק השנוי במחלוקת. "זוהי הגזמה פראית, אין צורך בחוק הזה כאן", אמר הפרקליט. בנוסף לחוק הבלונדיניות, נאסר גם לספר בדיחות על תושבי מחוז בורגנלנד מאוסטריה הסובלים אף הם מהצקות ופרובוקציות.

גם בהונגריה נתקלו בתופעה דומה, ועשרות נשים בלונדיניות דורשות כעת לקבל יחס הגון יותר. דוברת האגודה למען נשים בבודפשט, סוזן קובץ', אמרה כי נשים בלונדיניות סובלות מאפליה במקומות עבודה. "יש חוקים האוסרים אפליה נגד שחורים, אז למה לא גם אפליה נגד בלונדינים?", לדבריה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת