המסע בפייסבוק שריפא את המחלה

ארלין פרסר לא יצאה מפתח ביתה במשך שנים ארוכות בעקבות מחלת האגורופוביה ממנה היא סובלת. בשנה שעברה החליטה כי אינה יכולה לשאת עוד את הקושי ואת הבדידות ויצאה למסע חובק עולם שבמהלכו פגשה את חברי הפייסבוק שלה. המסע מחמם הלב תועד בסרט דוקומנטרי ובקרוב נוכל לצפות כולנו בהתמודדות המרגשת

ארלין פרסר בת ה-51 מארצות הברית סובלת מהפרעה נפשית בשם אגורופוביה - פחד ממקומות פתוחים. כחלק מניסיונה להתגבר על החרדה יצאה ארלין למסע ברחבי העולם כדי לפגוש פנים מול פנים את כל 324 חברי הפייסבוק שלה.

בערב ראש השנה החליטה פרסר, סופרת ואם לשני ילדים, כי היא יוצאת למאבק באגורופוביה ממנה היא סובלת מאז היתה נערה צעירה. ארלין הפסידה אירועים רבים במהלך השנים בעקבות מחלתה, בין היתר את טקס סיום הלימודים של בנה. לכן, למרות שבמשך שנים ארוכות לא יצאה מחדר השינה שלה, היתה ארלין נחושה בדעתה לצאת למסע חובק העולם.

"אני מפחדת לטייל, מפחדת לטוס, ובעצם מכל דבר שנמצא מחוץ לדלת ביתי", כתבה פרסר בבלוג אותו היא מנהלת באינטרנט. "אני משתמשת בפייסבוק על מנת לשמור על קשר עם חבריי ואני מתכוונת לפגוש כל אחד מהם בשנה הקרובה", פרסמה ובכך הפתיעה רבים מהאנשים שהכירו אותה במשך עשרות שנים.

שלוש יבשות, 11 מדינות, סרט דוקומנטרי אחד

364 ימים מאוחר יותר, ביקרה פרסר 292 חברים, טסה ל-11 מדינות. בנה הצעיר ג'ו ליווה אותה לאורך המסע המפרך שכלל ביקור בקוריאה, הפיליפינים, טייוואן, מומבאי, רומא, אוסטריה, גרמניה ואנגליה. גם במהלך המסע סבלה ארלין מהתקפי חרדה אך בנה עזר לה לעבור אותם בשלום.

המסע הארוך עלה לארלין כ-30 אלף דולרים אך היא טוענת כי עצם ההתמודדות עם מחלתה היתה שווה כל אגורה. המסע כולו תועד וצולם ובקרוב נוכל כולנו לצפות במסעה יוצא הדופן של האשה האמיצה שיצאה מביתה.

 בערב ראש השנה האחרון לארלין כבר לא היו החלטות מכריעות לקחת. בשנה הקרובה תנסה לעזור לאנשים הסובלים מאותה הפרעה. "אני רוצה ללמוד איך לעזור לאנשים, להושיט להם את היד ולהגיד - אני בדיוק כמוכם", אמרה פרסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת