סנטור מצ'ילה מאשים את הממשלה הישראלית בשריפה: "שולחת חיילים משוחררים"

אאוחניו טומה, סנטור צ'יליאני, אומר שישראל שולחת את חייליה לשחרר מתחים ברחבי צ'ילה וארגנטינה ולכן עליה לקחת אחריות על השריפה. על פי טומה, במידה שרותם זינגר האזרח הישראלי אכן נמנה מבין "אותם לוחמים", על ממשלת ישראל לפצות את צ'ילה על הנזקים

למרות הידיעות מצ'ילה על פיהן נבדקים כיווני חקירה שונים וחדשים, גורמים במדינה עדיין מפנים את הזעם לישראל ולמטיילים הישראלים. השריפה בטורוס דל פאינה, כך נראה, עשויה להצית גם שריפה דיפלומטית.

הסנטור הצ'יליאני אאוחניו טומה האשים היום את ממשלת ישראל ש"שולחת חיילים משוחררים" לפארקים השונים בדרומה של המדינה, ביניהם גם רותם זינגר החשוד בהבערת המדורה שהובילה לשריפת הענק בפארק טורס דל פאינה.

טומה, המכהן כראש הוועדה ליחסי חוץ בסנאט בצ'ילה, הסביר כי הוא מעודד תנועה חופשית של תיירים במדינה, אבל אמר שזה "עניין אחר" כאשר מדינת ישראל שולחת גברים ששירתו כחיילים חמושים בצבא שלה, "לשחרר מתחים ברחבי דרום צ'ילה וארגנטינה". טומה טען כי במקרים רבים ישראל מממנת לאותם "לוחמים משוחררים" את הטיולים לאזור דרום אמריקה.על פי טומה, במידה שרותם זינגר האזרח הישראלי אכן נמנה מבין אותם לוחמים, מדינת ישראל צריכה לקחת אחריות על אותם הנזקים שנגרמו בשריפה.

חבר הפרלמנט ציין כי במקרים רבים מגיעים לביקור בצ'ילה חיילים או קצינים שנמצאים בשירות צבאי פעיל, וכי ממשלת ישראל צריכה להכיר בכך שרבים מהם סובלים מ"הפרעות התנהגותיות קשות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת