הרפובליקנים בוחרים ראש מפלגה

מיט רומני, סנטורום, רון פול, ניוט גינגריץ',הרמן קיין, מישל בקמאן, ריק פרי הם רק חלק מהשמות שצצו בתקשורת כמועמדים הפוטנציאלים של המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארצות הברית. היום, לראשונה, הבוחרים בעצמם מכריעים. התחנה הראשונה בבחירות המקדימות - מדינת איווה

הכוח עובר למצביעים (רויטרס)

הבחירות לנשיאות ארצות הברית יערכו רק בחודש נובמבר, אבל היום המרוץ, לפחות זה של המפלגה הרפובליקנית, מעלה הילוך. אייווה, המדינה המנומנמת שבמערב התיכון מקבלת היום לפתע הרבה מאוד תשומת לב, שם לראשונה הקמפיין עובר מהזירה התקשורתית - למצביעים בעצמם.

לקראת הבחירות המקדימות הראשונות, הסקרים טוענים שהמרוץ הרפובליקני הוא מרוץ תלת ראשי. אחוזי התמיכה בשלושת המועמדים מיט רומני, ריק סנטורום ורון פול כמעט זהה וכל אחד מהם עשוי לצאת מנצח הערב. מנצח, בשלב הראשון של מרוץ ארוך מאוד.

הבוחרים מגיעים לבתי ספר, לספריות ומרכזים קהילתיים כדי לבחור את המועמד שלהם להתמודדות על הנשיאות מול הנשיא המכהן אובמה מהמפלגה הדמוקרטית. הבחירות הכלליות ייערכו ב-6 בנובמבר 2012 .

סנטורום הוא מועמד שמרן, סנאטור לשעבר מפנסילווניה והכוכב האחרון שעלה בסקרים, אותם הסקרים שבהם עלו במהלך החודשים האחרונים שמות רבים כמו הרמן קיין, ניוט גינגריץ' ריק פרי ועוד.

מיט רומני הוותיק ניסה להיבחר כנציג המפלגה כבר בבחירות הקודמות, אז הפסיד לג'ון מקיין. כעת, הוא מצליח כבר במשך חודשים לעמוד בצמרת הסקרים המוקדמים - ניצחון היום עשוי לשפר מאוד את סיכוייו להיות המועמד של המפלגה.

רון פול הוא חבר קונגרס מטקסס, פוליטיקאי מנוסה שתומך בבדלנות אמריקנית ואף התבטא בעבר נגד הסיוע האמריקני לישראל והמעורבות שלה בנעשה בעולם. יחד עם המועמדים הבולטים, באייווה פועלים היום עוד רפובליקנים מוכרים כמו מישל בקמאן, ראש פלג "מסיבת התה" השמרני, ניוט גינגריץ', ששמו נקשר בכמה שערוריות לאורך השנים וריק פרי המושל הוותיק מטקסס. התחנות הבאות אחרי אייווה, יהיו הבחירות במדינת ניו האמפשיר ב-10 בינואר, ב-21 בינואר בדרום קרוליינה וב-31 בינואר בפלורידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת