"לאירן אין טילים ארוכי טווח"

למרות שאירן טוענת בתוקף כי ברשותה טילים ארוכי טווח ואף הגדירה את אחד הטילים שנוסה אתמול בתרגיל הימי כ"ארוך טווח", אומר היום דובר מטעם משרד ההגנה הרוסי כי אין לאירנים אפילו את הטכנולוגיה על מנת לייצר טיל כזה. אתמול הדגימו האירנים שיגור של טיל לטווח של 200 קילומטרים, הנחשב קצר

ניסוי טילים אירני (רויטרס)

לאירן אין טילים ארוכי טווח - כך קובע בכיר במשרד ההגנה הרוסי. סוכנות הידיעות הצרפתית מדווחת כי הדברים נאמרו בתגובה הראשונה של מוסקווה לתרגיל הימי הנרחב שעורכת אירן. התרגיל נערך בקרבת מצרי הורמוז, דרכם עובר חלק ניכר מאספקת הנפט העולמית.

"לאירן אין את הטכנולוגיה לייצר טילים ארוכי-טווח בין-יבשתיים או טילי טווח-בינוני", אמר ואדים קובאל דובר משרד ההגנה הרוסי, "והם גם לא יקבלו טילים מסוג זה בקרוב". הדברים נאמרו יום אחרי שאירן דיווח כי ערכה ניסוי בשלושה טילים.

שניים מהטילים שנוסו אתמול הם בעלי טווח של 200 קילומטרים, הנחשב ככלל כנשק לטווח קצר. אולם, דובר מטעם הצי האירני התעקש להגדיר אחד מהטילים כ"ארוך-טווח". הטיל השלישי שנוסה, טיל נגד ספינות המכונה "נאסר", הוא בעל טווח של 35 קילומטרים בלבד.

רוסיה נחשבת לאחת מבעלות הברית הקרובות של אירן ואף בנתה עבורה את תחנת הכוח הגרעינית בבושהר. בנוסף, סיפקו הרוסים דלק גרעיני לאירנים. עם זאת, לאחרונה מצטרפת מוסקווה לדאגה המערבית לגבי טיב התכנית הגרעינית האירנית, אך לא האשימה במפורש את אירן כי היא מנסה לפתח נשק גרעיני. הרוסים אומרים כי לדעתם, יש לפתור את המשבר עם אירן בדרך דיפלומטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת