צ'ילה: "חוקרים כיוונים אחרים לשריפה"

שריפות הענק ממשיכות להשתולל בפארק הלאומי "טורס דל פאינה" בצ'ילה והרשויות במדינה חוקרות את נסיבות האירוע. בתחילה הואשם המטייל הישראלי רותם זינגר בן ה-23 כי הצית את האש בשוגג, אך כעת, דיווחים במדינה מדברים על כך שהמשטרה חוקרת חשד להצתה מכוונת מצד גורמים אחרים

בשורה טובה לרותם זינגר: דיווחים בצ'ילה מדברים על כך שהרשויות במדינה בודקות כעת אם מדובר בהצתה מכוונת מצד גורמים אחרים. ביממה האחרונה החלו לעלות חשדות לפיהם המטייל הישראלי אינו האחראי לגל השריפות הגדול וכי מדובר בהצתה מכוונת של גורמים אחרים.

שריפת הענק ממשיכה להשתולל בפארק הלאומי "טורס דל פאינה" ואתמול דווח על הרוג ראשון בשריפה. 30 בתים נשרפו בדליקה וכ-500 אנשים פונו מהאזור. נשיא צ'ילה, סבסטיאן פינרה, סייר אתמול באזורים שנפגעו והביע אופטימיות לגבי הטיפול של הרשויות באירוע.

זינגר נעצר בסמוך לפרוץ השריפה, אחרי שנחשד כי הצית אותה בשוגג. אחרי שהופיע בבית המשפט, הוחלט לשחרר אותו בתנאים מגבילים. אם יורשע, צפוי זינגר לקבל עונש מאסר של מספר חודשים, אך הרשויות המדינה חושדות כי מדובר כעת בהצתה מכוונת. אתמול דיווחו הכבאים כי השיגו שליטה חלקית באש, אך זו עדיין לא כובתה.

זינגר: "נערך לי משפט שדה"

בינתיים, הצעיר הישראלי שנעצר בצ'ילה בחשד שגרם ברשלנות לשריפת הענק בפארק הלאומי, מכחיש את המיוחס לו ומתעקש כי בניגוד לפרסומים - לא מסר עדות ולא הודה בדבר.

"חשוב לי להבהיר שאני לא אחראי להצתת האש", אמר זינגר בן ה-23 בריאיון לגלי צה"ל לפני יומיים. "הפילו עליי את האשמה ולא הודיתי בדבר. יכול להיות שהייתה בעיה של תרגום לא נכון או שניסו להוציא ממני דברים שלא התכוונתי להגיד".

זינגר שוחרר בערבות אך נאסר עליו לצאת, לפי שעה, מגבולות צ'ילה. הוא סיפר על ההתנכלות האנטישמית שהתלוותה למעצרו: "נערך לי משפט שדה ממש תוך כמה שעות ובצורה מאוד לא נעימה. לא נתתי שום עדות ולא בדיוק הבנתי במה אני מואשם". הוא טען כי בניגוד לנוהג, לא תורגם לו חומר הראיות נגדו וכן הוצמד לו עורך דין מקומי דובר ספרדית, שפה שהצעיר אינו שולט בה.

על חוויית המעצר המפוקפקת סיפר: "עוברי אורח קיללו אותי וממש פחדתי שיפגעו בי". זינגר אמר כי מטיילים נוספים מישראל השוהים במדינה סייעו לו להתמודד עם האירועים. "עברו עליי כמה שעות קשות מאוד, והתיירים האחרים שהיו כאן חיזקו אותי", הוא סיפר.

זינגר הרחיב כי גם זרועות המדינה מסייעות לו להיחלץ בשלום מהתסבוכת. "אני שמח שלפחות שוחררתי לסוג של מעצר למחוז ומקווה שהכל יסתדר תוך כמה ימים. אני בקשר עם השגריר, וגם המשפחה שלי תגיע לבקר אותי בקרוב, למרות שאני לא רוצה להכביד על אף אחד", הוא סיפר. על תחושותיו אמר: "מבחינה פיזית אני מרגיש טוב ומחכה לקבל עורך דין כדי שהכל יתבהר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת