הרוג בשריפת הענק בצ'ילה

רותם זינגר, הצעיר הישראלי החשוד בגרימת שריפת הענק בצ'ילה, שוחרר בתנאים מגבילים ונאסר עליו לצאת מהמדינה. במקביל, התקשורת במדינה מדווחת כי לצד 30 הבתים שנשרפו ו-500 האנשים שפונו מהאזור - בשריפה גם נהרג אדם אחד. אם יורשע זינגר, הוא צפוי לכמה חודשי מאסר בכלא הצ'יליאני

"לא הודיתי בדבר", רותם זינגר (פייסבוק)

לראשונה מאז פריצתה, בצ'ילה מדווחים כי בשריפת הענק בפארק "טורס דל פאינה", נהרג אדם אחד. עד כה, נשרפו כ-30 בתים וכ-500 תושבים פונו מהאזור. אתמול שוחרר ממעצר בתנאים מגובלים התייר הישראלי רותם זינגר, שחשוד כי גרם ברשלנות לשריפה.

זינגר מצדו, מכחיש בתוקף כי הוא האשם בדליקה. משפחתו מנסה למצוא דרך להחזירו הביתה. במידה ויימצא אשם - עלול להיגזר עליו עונש מאסר בפועל של חודשים ספורים. מכבי האש במדינה ממשיכים להילחם באש שעדיין משתוללת. עד כה מדווחים הכבאים כי הצליחו להשתלט על האש באופן חלקי.

זינגר: "לא הודיתי בדבר"

רותם זינגר, הצעיר הישראלי שנעצר בצ'ילה בחשד שגרם ברשלנות לשריפת הענק בפארק הלאומי "טורס דל-פאינה", מכחיש הערב את המיוחס לו ומתעקש כי בניגוד לפרסומים - לא מסר עדות ולא הודה בדבר.

"חשוב לי להבהיר שאני לא אחראי להצתת האש", אמר זינגר בן ה-23 בריאיון לגלי צה"ל. "הפילו עליי את האשמה ולא הודיתי בדבר. יכול להיות שהייתה בעיה של תרגום לא נכון או שניסו להוציא ממני דברים שלא התכוונתי להגיד".

זינגר שוחרר הערב בערבות אך נאסר עליו לצאת, לפי שעה, מגבולות צ'ילה. הוא סיפר על ההתנכלות האנטישמית שהתלוותה למעצרו: "נערך לי משפט שדה ממש תוך כמה שעות ובצורה מאוד לא נעימה. לא נתתי שום עדות ולא בדיוק הבנתי במה אני מואשם". הוא טען כי בניגוד לנוהג, לא תורגם לו חומר הראיות נגדו וכן הוצמד לו עורך דין מקומי דובר ספרדית, שפה שהצעיר אינו שולט בה.

על חוויית המעצר המפוקפקת סיפר: "עוברי אורח קיללו אותי וממש פחדתי שיפגעו בי". זינגר אמר כי מטיילים נוספים מישראל השוהים במדינה סייעו לו להתמודד עם האירועים. "עברו עליי כמה שעות קשות מאוד, והתיירים האחרים שהיו כאן חיזקו אותי", הוא סיפר.

זינגר הרחיב כי גם זרועות המדינה מסייעות לו להיחלץ בשלום מהתסבוכת. "אני שמח שלפחות שוחררתי לסוג של מעצר למחוז ומקווה שהכל יסתדר תוך כמה ימים. אני בקשר עם השגריר, וגם המשפחה שלי תגיע לבקר אותי בקרוב, למרות שאני לא רוצה להכביד על אף אחד", הוא סיפר. על תחושותיו אמר: "מבחינה פיזית אני מרגיש טוב ומחכה לקבל עורך דין כדי שהכל יתבהר".

האב סיפר: "הוא היה רחוק מהשריפה"

חזי זינגר, אביו של הצעיר, אמר כי הרשויות בצ'ילה מנסות לתפור לבנו תיק. "הוא היה רחוק מאוד מהשריפה כשהיא התחילה והיו לו יומיים לברוח אם הוא באמת היה אשם, והוא לא הרגיש כך", הדגיש האב.

"רותם מבולבל, מבוהל ומקווה לטוב. המשטרה שם פינתה כמה ישראלים שהיו במרחק שעה מהאש. חצי יום אחרי דיברנו איתו והוא אמר שהייתה שריפה גדולה שהתקרבה אליהם, פינו אותם ותיחקרו אותם על מה הם ראו ואז שחררו אותם", שיחזר זינגר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת