אירן: הוכחנו את שליטתנו במיצרי הורמוז

הרפובליקה האסלאמית תשלים מחר את התרגיל הימי הנרחב במי המפרץ הפרסי, שנועד להעביר מסר למערב. דובר התרגיל הודיע כבר הערב: קל לנו מאוד לסגור את המיצרים. יהיה לנו הרבה יותר קל לעשות זאת מאשר התמרונים שערכנו בימים האחרונים. הוא הבטיח כי ביומו האחרון של התרגיל יבוצע שיגור בטילים ארוכי טווח

האדמירל מוסווי. "הוכחנו את יכולותינו" (חדשות 2)

באירן ישלימו מחר את התמרון הצבאי שנמשך בתשעת הימים האחרונים, אך בינתיים מקווים כי הועבר המסר למערב בדבר יכולות הרפובליקה האסלאמית לשלוט במי המפרץ הפרסי. "תרגול מערכות הנשק, מערכות ההגנה, מערכות הטילים, רשתות הקשר והציוד המתקדם אפשר לנו להעריך את יכולותינו במצב אמת", אמר הערב האדמירל מוהמד מוסווי, דובר התרגיל האירני "וולאית 90".

"התרגיל הזה הוכיח לעולם את יכולותיה של הרפובליקה האסלאמית לאכוף את השליטה על המפרץ הפרסי", הוסיף מוסווי. "קל מאוד לחיל הים האירני לסגור את מיצרי הורמוז. הדבר ידרוש יכולות מצומצמות באופן משמעותי מאלו אותן תרגלנו בתמרון האחרון".

צפו בתמונות מהתרגיל האירני, היום

בראיון שהעניק לתחנת הטלוויזיה האירנית בשפה הערבית הוסיף מוסווי: "חיל הים האירני יכול לבצע את החלטות ההנהגה המדינית בעניין המיצרים. אירן מעוניינת כל הזמן בביטחונם וביציבותם, וכך גם בשקט אסטרטגי במפרץ הפרסי - אך זאת כל עוד הדבר אינו פוגע באינטרסים של הרפובליקה האסלאמית ובזכויותיה".

בנוסף, איים מוסווי מפני פעולה צבאית נגד אירן. "אם יהיו האינטרסים של אירן נתונים לסכנה מסיבה כלשהי, הרי שחיל הים האירני ינקוט את כל האמצעים הנדרשים בהקדם האפשרי לשם כך", אמר. "המנהיג הרוחני חמנאי היה ברור באומרו כי התגובה האירנית לאיומים על הרפובליקה האסלאמית תהיה ראויה".

מוסווי הודיע כי ביומו האחרון של התרגיל, יבוצע ניסוי בטילי חוף-ים ארוכי טווח, וכן בטילי ים-ים ארוכי טווח.

מוקדם יותר היום הודיע צבא אירן כי ביצע ניסוי ירי בטיל קרקע-אוויר לטווח בינוני בתמרון הצבאי. הטלוויזיה בטהרן דיווחה כי מדובר בטיל מתוצרת התעשייה הצבאית האירנית, ש"מסוגל להתחמק ממכ"ם האויב". פרט לכך, לא נמסר מידע נוסף או פרטים מורחבים על הרכב הטיל ויכולותיו.

אתמול ניכר כי חל בלבול באמצעי התעמולה האירנית, אחרי שדווח תחילה על ניסוי שבוצע בטילים ארוכי טווח במסגרת התרגיל - אך שעה לאחר מכן נאלץ מפקד חיל הים האירני להודיע השיגור לא בוצע וכי הוא מתעכב. "התמרון בירי בטילים אלו ייערך בימים הקרובים", הצהיר הגנרל מחמוד מוסאווי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת