איטליה: הרוגים ופצועים מזיקוקים בחגיגות השנה החדשה

שנת 2012 נפתחה באיטליה באקורד צורם: שני בני אדם נהרגו ו-561 נפצעו בסדרה של אסונות ברחבי המדינה. תושבים רבים נפגעו במהלך חגיגות השנה החדשה, כתוצאה מהתפוצצות זיקוקים לא חוקיים מתוצרת בית ומיריות שמחה

החגיגות שהפכו לאסונות (רויטרס)

חגיגות מסוכנות: שני בני אדם נהרגו ולא פחות מ-561 נפצעו ברחבי איטליה מפגיעת זיקוקים במהלך חגיגות השנה החדשה. בין הפצועים - 76 ילדים מתחת לגיל 12.

המזל לא מאיר פנים לאיטלקים, שממילא חגגו השנה בהתלהבות פחותה עקב המצב הכלכלי הרעוע וחשש מפני החרפתו בשנת 2012. שר הפנים האיטלקי האשים את המסחר הנרחב בזיקוקים בלתי חוקיים וזיקוקים מתוצרת עצמית בגרימת שורה של אסונות ברחבי המדינה.

ביותר מאלפיים ערים וכפרים ברחבי איטליה נאסר השנה להדליק זיקוקים, ובכל זאת המשטרה מצאה אלפי טונות של זיקוקים לא חוקיים.

"הייתי במיטה, והמיטה קפצה באוויר, זה הרגיש ממש כמו רעידת אדמה"

אחת השכונות של הבירה רומא זועזעה כשגבר בן 31 הדליק זיקוק ענק שהחל להתפוצץ בתוך הדירה שלו. האיש הצליח להשליך את הזיקוק הדולק, אך לרוע המזל הוא פגע ישירות בערימת זיקוקים נוספת. במקום התפתחה סדרת פיצוצים שגרמה למותו של האיש ולפציעתם של עשרות בני אדם נוספים.

"הייתי במיטה, והיא קפצה באוויר. זה הרגיש ממש כמו רעידת אדמה", סיפר אחד הפצועים לרשת הטלוויזיה האיטלקית RAI.

אירוע קשה נוסף התרחש בנאפולי, שם נפגע אדם בן 39 כתוצאה מקליע טועה של חוגג, שירה לכל עבר לאות שמחה. למרבה האירוניה, קורבן הירי ספג את הכדור הטועה כשהדליק זיקוקים בכניסה למסעדה שהייתה בבעלותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת