סאטירה גרמנית: "מרקל המרשעת" נגד "המשרת סרקוזי"

קשה היה לגרמנים לפתוח את 2012 מבלי להתייחס למצבו העגום של גוש האירו. בסרטון סאטירי ששודר בטלוויזיה הגרמנית "מככבת" הקנצלרית כמי שמשליטה סדר בכוח הזרוע ומנותקת מהמציאות. שותפה, נשיא צרפת, מוצג כעושה דברה - שמסיים את העלילה בהערה מינית. צפו

המשבר בגוש האירו, שעדיין לא הפך להיסטוריה יחד עם שנת 2011, נתן את ההשראה למשדר המיוחד של הטלוויזיה הגרמנית לרגל השנה האזרחית החדשה. סרטון העונה לשם "ארוחת ערב לאחד" ממחיש כנראה את מצב הרוח העגום בקרב הגרמנים.

בסרטון "מככבים" מלצר שיכור אותו מגלם לא אחר מאשר נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי. הוא מוצג כמי שמנסה להתמודד עם לחצים שמפעילה עליו הקנצלרית אנגלה מרקל, הפעם בתפקיד "האדונית המרשעת". הסרטון מתיימר לייצג את מערכת היחסים המורכבת בין השניים - בתקופה שבה זקוק כל אחד מהם לצד השני.

הסרט "ארוחת ערב לאחד" צולם במקור ב-1963, ומאז הופקו לא פחות מ-230 גרסאות משעשעות שונות שלו. הוא משודר בכל ערב השנה החדשה בטלוויזיה הגרמנית החדשה - כשבכל פעם "מככבים" בו דמויות אחרות.

"סביב השולחן מדברים רק גרמנית!"

2012 נפתחה בגרמניה בסימן סאטירה על ההתרחשויות באיחוד האירופי. במרכז העלילה ניצבת מרקל, ששבויה בחלומות שבהם יושבים סביבה חבריה ה"מתים" ששילמו במשרתם על המשבר הכלכלי - ובהם ראש ממשלת יוון לשעבר פפנדראו ועמיתו מספרד, ספאטרו.

מרקל נראית גם כמי שמשתיקה את ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, ונוזפת בו - למרות שהוא אינו נראה בקרבתה - כי "בשולחן ארוחת הערב מדברים רק גרמנית".

את שיא ההשפלה סופג הנשיא הצרפתי. סרקוזי, המשמש משרת, שותה מכוסותיהם של האורחים שנפקדים מאותה ארוחת ערב ולבסוף משתכר. בעודו בגילופין, נראית מרקל כאומרת לו: "ניקולא, תחשוב על דירוג האשראי".

העלילה מסתיימת כשהמשרת סרקוזי מסייע לאדונית מרקל לעלות לחדר השנה, במה שמוגדר שם "הטקס הקבוע שנערך מדי שנה". בהקשר מיני נפרדים השניים מהצופים, כשהנשיא הצרפתי מבטיח לקנצלרית בדרכם לחדר המיטות: "אני כבר אתן לך את הדירוג המושלם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת