אביו של הישראלי החשוד בהצתה בצ'ילה: "מנסים לתפור לו תיק"

רותם זינגר שנעצר בצ'ילה בחשד להצתת שריפת הענק שוחרר ממעצר בתנאים מגבילים ודרכונו נלקח. אביו של רותם משוכנע כי הוא אינו עומד מאחורי ההצתה: "כנראה חיפשו שעיר לעזאזל שלא מבין ספרדית ויכול לומר מה שהם ציפו לו"

המטייל הישראלי רותם זינגר שנעצר בצ'ילה בחשד שהצית את שריפת הענק שמשתוללת במדינה, שוחרר בתנאים מגבילים ודרכונו נלקח. אביו של רותם טען היום כי בנו הוא לא האחראי לשריפה: "הוא לא מבין מאיפה זה נפל עליו". 

חזי זינגר, אביו של הצעיר, אמר כי הרשויות בצ'ילה מנסות לתפור לבנו תיק. "הוא היה רחוק מאוד מהשריפה כשהיא התחילה והיו לו יומיים לברוח אם הוא באמת היה אשם, והוא לא הרגיש כך", הדגיש האב.

"רותם מבולבל, מבוהל ומקווה לטוב. המשטרה שם פינתה כמה ישראלים שהיו במרחק שעה מהאש. חצי יום אחרי דיברנו איתו והוא אמר שהייתה שריפה גדולה שהתקרבה אליהם, פינו אותם ותיחקרו אותם על מה הם ראו ואז שחררו אותם", שיחזר זינגר.

השמועה על ישראלי שגרם לשריפת הענק התפשטה במהירות והובילה לקבלת פנים עוינת לזינגר. כשהגיע למעצר, התקבל בקריאות: "יהודי חרא", מצד מספר נוכחים במקום. אחרים קראו לעברו "יהודי מסריח" ושיגרו קללות נוספות לעברו.

אביו של רותם ייצא היום לצ'ילה

האב הסביר כי "כנראה חיפשו שעיר לעזאזל שלא מבין ספרדית ויכול לומר מה שהם ציפו לו. יש לו עורך דין מקומי שכנראה לא בדיוק עושה את העבודה. התוצאה היא שחובב טבע מושבע שטייל את כל שביל ישראל מוצא את עצמו באמצע הסערה הזו".

לדברי אביו של רותם, הוא שוחרר בתנאים מגבילים מהכלא המקומי, וכי דרכונו נלקח. "אסור לו לצאת מהמחוז, ופעם בשבוע הוא צריך להתייצב במשטרה המקומית. אנחנו מנסים לעזור לו דרך עורך-דין מקומי שנמנה לו, ואני אצא לשם כנראה היום".

הצעיר הישראלי בן ה-23 מנס ציונה, נעצר בחשד שהצית נייר טואלט בניגוד להנחיות בפארק הלאומי טורס דל פיינה, וגרם לשריפת הענק שכילתה יותר מ-100 דונמים של חורש טבעי.

הקונסולית תיסע לבקר את רותם

מאז מעצרו של זינגר, פועלים גורמים במשרד החוץ בניסיון ליצור עימו קשר. קונסולית ישראל בצ'ילה תיסע בקרוב למקום בו הוא שוהה. על פי הדיווחים, זינגר הודה במעשים המיוחסים לו והסגיר עצמו למשטרה.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הדגיש דובר משרד החוץ יגאל פלמור, כי גורמים ישראליים טרם הצליחו ליצור קשר ישיר עם זינגר, אך משפחתו נמצאת בקשר עם אנשי משרדו.

נשיא צ'ילה סבסטיאן פיניירה נפגש עם ראשי רשויות החירום במדינה שפועלים להשתלטות על השריפה, והודיע כי אתר התיירות צפוי להישאר סגור לפחות לאורך חודש ינואר. הממשלה פרסה עד כה ארבעה מטוסי כיבוי ומסוק בניסיון לבלום את האש. בנוסף פועלים באזור כ-300 כבאים, חיילים ופקחים. לדברי הנשיא כ-100 בני אדם נוספים יצטרפו למאמצי הכיבוי, וכי מדינתו תקבל סיוע מארגנטינה, אוסטרליה וארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק