הדורס של לי נתפס ב-156 קמ"ש

אחרי שביום חמישי הצהירו עורכי דינם של דורסי לי זיתוני, כי הדורסים מלאי צער וחוששים מנקמה בישראל, נתפס אחד מהם, קלוד איזק, נוהג במהירות 156 קמ"ש בצרפת. לאחר ששילם קנס - הוא שוחרר

הדורס נעצר במהירות מופרזת. ארכיון (חדשות 2)

כלי תקשורת בצרפת מדווחים כי אחד החשודים בדריסתה למוות של לי זיתוני ז"ל, נתפס בצרפת כשהוא נוסע במהירות 156 קמ"ש.

על פי הפרסום, קלוד איזק שכר רכב מסוג אאודי 8A בשדה התעופה של ניס, ונתפס כשהוא נוסע עליו במהירות מופרזת שהגיעה ל-156 קמ"ש. לאחר שעוכב על ידי המשטרה, שילם איזק קנס כספי ושוחרר לדרכו.

רק ביום חמישי האחרון ערכו פרקליטיהם של קלוד איזק ואריק רוביק מסיבת עיתונאים בצרפת במהלכה הודיעו כי מרשיהם לא יחזרו לעולם לישראל. השניים, החשודים בדריסתה ובהפקרתה של לי מסרו כי הם מלאי צער על המקרה וכי הם חוששים שינקמו בהם אם ישובו להישפט בישראל.

"הדורסים מוכנים ללכת לכלא אם צריך"

בריאיון ל"מעריב", אמר ביום חמישי עו"ד ז'וזף כהן-סבאן, המייצג את החשוד העיקרי בדריסה, כי מרשו לא זומן עד כה לחקירה. "שניהם מתים מפחד כי הם חוששים מנקמה", אמר והוסיף "אבל הם בהחלט מוכנים להיענות לכל זימון של בית משפט צרפתי ואפילו ללכת לכלא, אם צריך". לאחרונה החלו גם כלי התקשורת במדינה להתייחס למקרה ולפרסם כתבות שעוסקות בו. ההתעניינות גברה לאחר מכתבה של קרלה ברוני, הגברת הראשונה של צרפת, שפנתה לאמה של זיתוני והביעה בפניה את תנחומיה.

בשבוע האחרון פרסמו כמה ערוצי טלוויזיה כתבות שעסקו בפרשה, בהן הוצגו גם חבריה של לי, שמנהלים מאבק ממושך להסגרת דורסיה, וזירת התאונה במרכז תל אביב. גם העיתון "לה פריזיין" פרסם כתבה גדולה שעסקה בפרשה. על פי הכתבה שהתפרסמה בעיתון, בין ישראל לצרפת קיימת "תסבוכת משפטית", מאחר שהחוק הצרפתי לא מאפשר להסגיר את החשודים.

העיתון פרסם כי רק לאחר הגשת תלונה רשמית בנושא יתאפשר לרשויות לחקור את השניים בצרפת. עם זאת, עד כה לא הגישו המשפחה או המדינה תלונה כזו. לפני כשבועיים זומן אחד משני החשודים בדריסה לחקירה שאינה קשורה לפרשה. הוא שוחרר בתום החקירה ולא ננקטו נגדו כל הליכים. עם זאת, הזימון סייע לרשויות החוק בצרפת לאתר את מקום מגוריהם של השניים שלא היה ידוע עד כה, משום שהם לא היו רשומים כבעלי כתובת קבועה במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק