משרד החוץ: "הקונסולית הישראלית תנסה להגיע לצעיר העצור"

במשרד החוץ פועלים בניסיון ליצור קשר עם רותם זינגר בן ב-23 שנעצר בצ'ילה. זינגר חשוד כי גרם לשריפת הענק בפארק הלאומי טורס דל פיינה. דובר משרד החוץ לחדשות 2: "אנחנו בקשר עם משפחתו של הצעיר"

מאז מעצרו של רותם זינגר בן ה-23 בצ'ילה, פועלים גורמים במשרד החוץ בניסיון ליצור עימו קשר. קונסולית ישראל בצ'ילה ככל הנראה תיסע בקרוב למקום בו הוא מוחזק על ידי הרשויות.

הצעיר, תושב נס ציונה, נעצר בחשד שהצית אש באזור אסור בשטח הפארק הלאומי טורס דל פיינה, שהובילה לשריפת ענק. על פי הדיווחים, זינגר הודה במעשים המיוחסים לו והסגיר עצמו למשטרה.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הדגיש דובר משרד החוץ יגאל פלמור, כי גורמים ישראליים טרם הצליחו ליצור קשר ישיר עם זינגר, אך משפחתו נמצאת בקשר עם אנשי משרדו.

לדברי פלמור, הצעיר נמצא בידי הרשויות, אך טרם ברור אם הוא נעצר או רק עוכב למען ביצוע חקירה בעקבות השריפה שכילתה עד כה כ-100 אלף דונמים של חורש טבעי.

נשיא צ'ילה סבסטיאן פיניירה נפגש עם ראשי רשויות החירום במדינה שפועלים להשתלטות על השריפה, והודיע כי אתר התיירות צפוי להישאר סגור לפחות לאורך חודש ינואר. הממשלה פרסה עד כה ארבעה מטוסי כיבוי ומסוק בניסיון לבלום את האש. בנוסף פועלים באזור כ-300 כבאים, חיילים ופקחים. לדברי הנשיא כ-100 בני אדם נוספים יצטרפו למאמצי הכיבוי, וכי מדינתו תקבל סיוע מארגנטינה, אוסטרליה וארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק