דיווח: "ישראלי גרם לשריפת ענק בצ'ילה"

התקשורת בצ'ילה מדווחת כי ישראלי בשם רותם זינגר בן 23 מנס ציונה, נעצר בחשד שהדליק מדורה בפארק טורס דל פיינה, למרות שבמקום מוצב שלט האוסר זאת וגרם לשריפה. בהמשך הוא שוחרר ממעצר והתחייב להישאר במדינה למשך שלושה חודשים לפחות. האש משתוללת כבר 3 ימים וכילתה 100 אלף דונם של חורש טבעי

רותם זינגר בן 23 מנס ציונה, נעצר היום בצ'ילה בחשד שהצית את האש באתר "טורס דל פיינה", שהתפשטה לשריפת ענק שכילתה 100 אלף דונם של חורש טבעי.

על פי הדיווח ברשת CNN הצעיר הישראלי הדליק מדורה, שהתפשטה בעקבות רוחות עזות שמורגשות במקום. במהלך שריפת הענק שמשתוללת בפארק הלאומי המהווה מוקד תיירות מרכזי בצ'ילה, פונו 400 מטיילים והאתר נסגר.

מתוך הדיווחים ברשתות הזרות עולה, כי זינגר הודה כי טיפל באופן רשלני באש הקטלנית. בנוסף הוא נחשד שהדליק אש במקום האוסר זאת. התובע הכללי של צ'ילה אישר כי הצעיר הסגיר עצמו למשטרה המקומית. בהמשך, שוחרר הצעיר ממעצר אך הוא חוייב להישאר בצ'ילה במשך שלושה חודשים שבמהלכם יחקרו הרשויות את הסיבות לפרוץ השריפה.

משרד החוץ: עדיין לא יצרנו קשר עם הצעיר

דובר משרד החוץ יגאל פלמור אישר כי צעיר ישראלי נמצא בידי רשויות צ'ילה, וכי משפחתו נמצאת בקשר עם משרד החוץ. "הקונסולית בסנטיאגו תגיע למקום, יש לנו קשר עם השלטונות המקומיים אך עדיין לא הצלחנו ליצור איתו קשר ישיר עם הצעיר", אמר פלמור לחדשות 2 באינטרנט.

נשיא צ'ילה סבסטיאן פיניירה נפגש עם ראשי רשויות החירום במדינה שפועלים להשתלטות על השריפה, והודיע כי אתר התיירות צפוי להישאר סגור לפחות לאורך חודש ינואר. הממשלה פרסה עד כה ארבעה מטוסי כיבוי ומסוק בניסיון לבלום את האש. בנוסף פועלים באזור כ-300 כבאים, חיילים ופקחים. לדברי הנשיא כ-100 בני אדם נוספים יצטרפו למאמצי הכיבוי, וכי מדינתו תקבל סיוע מארגנטינה, אוסטרליה וארצות הברית.

ממשרד החוץ נמסר לחדשות 2 כי המשטרה חוקרת הרבה מטיילים, יכול להיות שגם חוקרים ישראלים. "אין לנו מידע על ישראלי ספציפי שעצור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק