המסורות והאמונות שיבטיחו לכם שנה טובה

אם אתם רוצים להבטיח ששנת 2012 תהיה מוצלחת במיוחד, אולי עדיף לא להסתפק בנשיקה בחצות. ברחבי העולם ישנן שלל מסורות שנועדו להבטיח שנה טובה כמו אכילת כרוב, רכישת סבונים ולבישת בגדים מנוקדים

חגיגות הסילבסטר בהודו (חדשות 2)

ברחבי העולם מתכננים זוגות רבים לקבל את 2012 בנשיקה סוערת. אולם, במקומות רבים ישנן מסורות שונות ומשונות על מנת להבטיח שנה חדשה ומוצלחת. הנה מקבץ של מנהגי 31 באוגוסט המיוחדים ביותר.

בפיליפינים נוהגים המקומיים לאכול פירות עגולים שיביאו מזל בשנה החדשה. באחד בינואר רבים מהם ילבשו בגדים עם נקודות - סמל למחזוריות. בספרד ובמדינות לטיניות נוהגים לאכול 12 ענבים בחצות בדיוק, שאמורים לספק 12 חודשים של אושר.

היוונים סומכים על מסורת ארוכת שנים, הם מכינים עוגה ומסתירים בתוכה מטבע. הם נוהגים לחלק את העוגה לשלושה חלקים - הראשון מוקדש לישו, השני לבעל הבית והשלישי לכל בני הבית. אם המטבע נמצא בחלק של בני הבית, הם כולם יכולים לצפות לשנה של אושר ובריאות.

בדרום אמריקה רבים מאמינים במסורות מיוחדות ומקדישים את היום האחרון של השנה להכנות וטיהורים. בפרו למשל, הוקם שוק משאלות מיוחד שבו כוהנים שמאנים מברכים עוברים ושבים במזל ושגשוג באמצעות קטורות מיוחדות הכוללות עלי קוקה, אגוזים, עלי כותרת של פרחים, זרעים ואבנים קטנות באמצעותם הם חוזים את העתיד ומסלקים רוחות רעות ואנרגיות שליליות.

רכישת סבון למען התחלה נקייה

לפי אחת המסורות שמזכירה את מנהג הכפרות אצלנו, הנפת ארמדילו חי מעל הראש מסייע בהדיפה של כל הכוחות השליליים. במקסיקו, ישנו שוק מיוחד - שוק סונורה, שם ניתן לרכוש צמחים מיוחדים שמושכים כסף ואהבה. ניתן גם לרכוש שקיות הפתעה קטנות המכילות כבשת צעצוע קטנה ותמונות של דולר אמריקני שיספקו אהבה ומזל. סבונים אגב, הם גם כן מצרך מבוקש בשוק הזה - כי הם מעניקים התחלה חדשה ונקייה.

בדנמרק נוהגים לשבור את כל הכלים של ארוחת הסילבסטר ולפזר אותם בכניסה לבית. כלים שבורים רבים מחוץ לדלת הם סימן לחברים רבים בעתיד. גם בארצות הברית יש לא מעט אמונות, בווירג'יניה למשל נוהגים לאכול אפונה שחורה מבושלת עם בייקון וכרוב ירוק למזל.

אכילת כרוב עבור פרנסה טובה

בג'ורג'יה מאמינים שהאורח הראשון שמגיע בערב השנה החדשה יביא איתו מזל לכל השנה, ובנוסף, נוהגים לאכול מאכלים מתוקים רבים כדי להבטיח שכל יום בשנה החדשה יהיה מתוק מקודמו.

בבריטניה נוהגים לייחס חשיבות לאורח הראשון שיכנס ראשון בדלת בערב החג. אם מדובר בגבר שמגיע עמוס במתנות ניתן לצפות לשנה מוצלחת, אם מדובר באישה - בני הבית יסבלו מחוסר מזל לאורך כל השנה. עם זאת, יש מנהג של פתיחת דלת הבית בדיוק בחצות והזמנה של אושר ומזל לבני המשפחה. ובגרמניה אוכלים המקומיים גם הם המון כרוב שמזמין פרנסה טובה, וכרוב כבוש שמייצג חיים טובים וארוכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק