צפו: מקבלים את 2012 ברחבי העולם

העולם נפרד מ-2011 וחוגג את כניסתה של 2012. סמואה וטוקלאו, שני איים באוקיינוס השקט "דילגו" על יום שישי והפכו למקום הראשון בו החלה השנה החדשה. אחרי אסיה, אירופה ואפריקה, 2012 מגיעה אל חצי הכדור המערבי. צפו בחגיגות מרחבי העולם. שנה טובה!

חוגגים את 2012: ברחבי העולם ציינו את סיום שנת 2011 ואת כניסתה של שנת 2012 בחגיגות שמחה בהשתתפות מליונים ברחבי הגלובוס. כאן באתר האינטרנט של חדשות 2 העברנו בשידור חי את החגיגות, מניו זילנד במזרח ועד לוס אנג'לס במערב.

ראשונה לחגוג את כניסתה של 2012 הייתה דווקא סמואה, מדינת איים בדרום האוקיינוס השקט, שהחליטה "להזיז" עצמה אל צידו השני של קו התאריך הבינלאומי ודילגה מיום חמישי - היישר אל יום שבת. סמואה והאי הסמוך טוקלאו הם שני איים הממוקמים סמוך לקו התאריך הבינלאומי שבאוקיינוס השקט. שני האיים החליטו להזיז את מיקומם מצידו האמריקני של הקו אל צידו האסייתי, כדי להקל על המסחר עם שותפות הסחר העיקריות שלהן.

המשמעות היא ששני האיים "הפסידו" יום, ועברו ישר מיום חמישי ה-29 לדצמבר אל יום שבת, ה-31. "יותר מ-90% מהתושבים העריכו את השינוי ותרמו להצלחתו", אמר גורם בממשלה המקומית. החופים ובתי המלון באיים היו מלאים בתיירים שהגיעו במיוחד על מנת להיות הראשונים לחגוג את השנה החדשה. עד כה, סמואה הייתה המדינה האחרונה שקיבלה כל שנה חדשה.

לאחר מכן הגיעה שנת 2012 לניו זילנד. בעיר אוקלנד חגגו במופע זיקוקים את כניסת השנה האזרחית החדשה, לקול התשואות והשמחה של אלפי בני אדם ברחובות הבירה. בהמשך החגיגה הגיעה גם לאוסטרליה, שם קיבלו את 2012 בספירה אחורה בשידור חי בטלוויזיה. כשהשעון הראה חצות החלו החגיגות גם בסידני. הבאה בתור לחגוג הייתה קוריאה הדרומית, שם הכו בפעמון הגדול של בושינקאק ובבירת סיאול פתחו בחגיגות גדולות.

עם כניסת השנה החדשה להונג קונג, התקיים מופע זיקוקים ואורות מעל נמל ויקטוריה. בטאיוואן התקיים מופע זיקוקים על קו הרקיע של העיר טאיפה, וגם בבירה הסינית בייג'ינג מתקיימות חגיגות גדולות. כשעה לאחר מכן חגגו בכיכר סיאם בבנגקוק את כניסת השנה החדשה לתאילנד.

בחצות החלה השנה האזרחית החדשה גם בישראל. ביחד איתנו חגגו את כניסת השנה החדשה מדינות מזרח אירופה וכמה מדינות באפריקה. בשעה 01:00 נכנסה 2012 אל מערב אירופה. אמסטרדם, רומא, ברלין, פריז פרנקפורט ורוב הערים הגדולות חגגו במופעי זיקוקים ומסיבות רחוב המוניות. כשעה לאחר מכן גם בריטניה, אירלנד ופורטוגל, יחד עם מדינות מערב אפריקה, קיבלו את 2012.

אל חצי הכדור המערבי נכנסה השנה החדשה בשעה 04:00, אז קיבלה ארגנטינה ומזרח ברזיל את 2012. מאות אלפי אנשים גדשו את חוף קופה קבאנה בריו דה ז'ניירו וצפו במופע זיקוקים מרהיב ששוגר מספינות שעגנו בים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת