סמואה קיבלה ראשונה את 2012

סמואה וטוקלאו, שני איים באוקיינוס השקט "דילגו" על יום שישי והפכו למקום הראשון בו החלה שנת 2012. האיים, הסמוכים לקו התאריך הבינלאומי, החליטו לעבור מצידו המערבי אל צידו המזרחי. בחדשות 2 באינטרנט נקבל במשדר מיוחד את שנת 2012 ברחבי הגלובוס

חגיגות השנה החדשה, ארכיון (חדשות 2)

העולם כולו מתכונן להגעתה של שנת 2012, אך מדינה אחת בגלובוס החליטה להקדים את החגיגות. סמואה, מדינת איים בדרום האוקיינוס השקט, החליטה "להזיז" עצמה אל צידו השני של קו התאריך הבינלאומי ודילגה מיום חמישי - היישר אל יום שבת. בכך, הפכה למדינה הראשונה שקיבלה הלילה את שנת 2012. כאן באתרי האינטרנט של חדשות 2 נקבל במשדר מיוחד את שנת 2012 - ברחבי הגלובוס. 

זיקוקי דינור ומסיבות קיבלו את שנת 2012 בחצות ה-29 לדצמבר, כשסמואה דילגה על יום ה-30 לדצמבר. סמואה והאי הסמוך טוקלאו הם שני איים הממוקמים סמוך לקו התאריך הבינלאומי שבאוקיינוס השקט. שני האיים החליטו להזיז את מיקומם מצידו האמריקני של הקו אל צידו האסייתי, כדי להקל על המסחר עם שותפות הסחר העיקריות שלהן.

המשמעות היא ששני האיים "הפסידו" יום, ועברו ישר מיום חמישי ה-29 לדצמבר אל יום שבת, ה-31. "יותר מ-90% מהתושבים העריכו את השינוי ותרמו להצלחתו", אומר גורם בממשלה המקומית. החופים ובתי המלון באיים היו מלאים בתיירים שהגיעו במיוחד על מנת להיות הראשונים לחגוג את השנה החדשה. עד כה, סמואה הייתה המדינה האחרונה שקיבלה כל שנה חדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת