בריטניה: גילה בפייסבוק שבנו נרצח

משפחה בהודו גילתה כי בנה נרצח בעקבות פרסום בפייסבוק. רק לאחר מכן הגיעה ההודעה הרשמית מהמשטרה. "אנו מבינים את כעסה של המשפחה, אך אין לנו שליטה על הרשתות החברתיות", אומר השוטר הממונה על חקירת המקרה

מהיר מהמשטרה. פייסבוק (facebook)

משטרת בריטניה הודתה כי משפחתו של סטודנט הודי שנרצח בעיר סלפורד שבממכלה גילתה את דבר הרצחו באמצעות פרסום ברשת החברתית פייסבוק, כך מדווחת רשת Sky הבריטית. "היה לנו קשה להבין איך פייסבוק הגיעו אלינו לפני הרשויות", אומר אביו של הנרצח.

אנוג' בידוו, בן 23, נורה השבוע בראשו מטווח אפס בעת שהלך עם חברים ליד המלון בו הם התאכסנו במחוז סלפורד שבמרכז בריטניה. הרצח שלו נחקר על ידי המשטרה המקומית כפשע שנאה גזעני נגד זרים, שכן לא ידוע על כל אויבים לנרצח והמשטרה מעריכה כי הצעיר נורה רק בשל היותו הודי.

סובאש בידוו, אביו של אנוג', התלונן כי הוא שמע את דבר מותו של בנו באמצעות פייסבוק ולא דרך גורם רשמי. "זה היה לנו מאוד מאוד קשה להבין מדוע אף רשות לא בישרה לנו את הידיעה. משטרת מנצ'סטר החוקרת את המקרה הודתה כי הדברים נכונים, והתנצלה בפני המשפחה על שלא בישרה להם את דבר הירצחו של בנם באופן אישי.

"אין לנו שליטה על הרשתות החברתיות"

הממונה על חקירת האירוע מטעם הרשויות, סגן מפקד המשטרה המקומית דאון קופליי אמר "זוהי לא הדרך בה מישהו רוצה לגלות משהו כל כך הרסני ואנו מבינים לחלוטין את כעסה של המשפחה". קופליי אומר כי קצין ניסה ליצור קשר עם המשפחה כשהדבר פורסם בפייסבוק, אך לא הצליח ליצור איתם קשר לפני שקראו את הבשורה המרה.

"רשתות חברתיות הן דבר שאין לנו שליטה עליו ועל מה שאנשים מפרסמים בהן, אך אין בכך הצדקה שאנשים ישמעו על טרגדיה בדרך שכזו", הוסיף השוטר. כעת המשטרה מסייעת למשפחה להביא את גופת בנם לקבורה בהודו. "אנו פועלים להביא לדין את רוצחיו בכל המשאבים הזמינים", והוסיף כי המשטרה מציעה פרס של 50 אלף ליש"ט (כ-300 אלף שקלים) למי שיביא מידע שיוביל למעצר הרוצח.

אגב, לפי פייסבוק בידוו נרצח כי לא ענה לשאלה "מה השעה?"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת