צרפת: אישה נעצרה ונקנסה ב-28 אירו כי נהגה עם בורקה

8 חודשים אחרי שנכנס לתוקפו "חוק הבורקה" בצרפת, נעצרה תושבת המדינה לאחר שנתפסה נוהגת בלבוש המסורתי. קצין המשטרה שקנס אותה ב-28 אירו טען כי "הבורקה חוסמת את שדה הראייה ומסכן את הנהגת ואת הנוסעים בכביש"

צרפת ראשונה, מי הבאה? (רויטרס)

האם נהיגה בלבוש הבורקה מסוכנת? מוסלמית תושבת המדינה נעצרה ונקנסה לאחר שנתפסה נוהגת כשהיא עוטה על גופה את הלבוש המסורתי. קצין המשטרה שעצר אותה טען כי "הבורקה חסמה לה את שדה הראייה וסיכנה את חייה".

השוטר שקנס את הנהגת ביום חמישי האחרון, השווה את לבישת הבורקה בעת נהיגה לאכילה או לעישון מאחורי ההגה. ממשטרת צרפת נמסר כי הקצין חשד באישה לאחר שהבחין בכך שנהגה בהיסוס, כיוון שלא הצליחה לראות את הדרך כפי שצריך.

האישה ההמומה נקנסה ב-28 אירו, על פי חוק הקובע כי "אסור להגביל את שדה הראייה בעת הנהיגה, באמצעות נוסעים או חפצים". בנוסף, האישה עברה על "חוק הבורקה" שאושר בפרלמנט הצרפתי בחודש אפריל האחרון.

תזכורת: חוק הבורקה - איסור לכסות פנים בציבור

"חוק הבורקה" השנוי במחלוקת אוסר על הנשים ברפובליקה הצרפתית לכסות את פניהן בפיסת בד, כשהן בציבור. על פי החוק, כל מי שתיתפס עם כיסוי פנים גדול מרעלה, תקבל קנס של 150 אירו ותיאלץ ללכת לקורס מיוחד באזרחות מטעם המדינה. בעלים שיכריחו את נשותיהם לעטות בורקה ישלמו ביוקר והם עלולים למצוא את עצמם בכלא למשך שנתיים ולשלם קנס של עשרות אלפי אירו.

על פי החוק, כל אישה צרפתייה או זרה, שהולכת ברחובות צרפת ועוטה את פיסת הבד חותרת תחת הסטנדרטים הנאותים בחברה מעורבת ו"נוגדת את ערכי השוויון של צרפת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק