לא רק מאיימים: צוללות בתרגיל חיל הים האירני

האיומים ההדדיים בין ארצות הברית לאירן החריפו היום, אך בינתיים הרפובליקה האיסלאמית ממשיכה בתמרון הימי הממושך שהיא עורכת במפרץ הפרסי. היום העניקה הטלוויזיה האירנית הצצה חטופה אל הצוללת שנוטלת חלק בתרגיל, וגם לפעילות "הנחתים" - יחידת העלית האירנית. כך זה נראה

כשברקע מחריפות ההתבטאויות ההדדיות בין ארצות הברית לאירן, והאיומים לסגור את מיצרי הורמוז במקרה של פעולה צבאית, ממשיכה הרפובליקה האיסלאמית זה היום החמישי בתרגיל הימי רחב ההיקף המכונה "וולאיית 90". כמו בארבעת הימים האחרונים, גם היום שידרו כלי התקשורת האירניים תמונות מהתרגיל - ובהן מתועדת פעילות הצוללות ו"חיל הנחתים" האירני.

בתמונות שפורסמו היום ניתנת הצצה חטופה אל תוך אחת הצוללות המשתתפות בתרגיל, וכן מתועדת פעילותה מן האוויר. אין מדובר בתמונות ראשונות מסוגן, אך בהחלט בתיעוד יוצא דופן נוכח הודעתה של אירן בחודשים האחרונים כי שלחה שתי צוללות שלה ל"פעילות מודיעינית" בים האדום ואיומיה כי ביכולתן להגיע עד חופי ארצות הברית.

בהמשך: ניסוי בשיגור בטורפדו חדיש

בתמונות שפורסמו היום מתועדת בנוסף פעילותם של "הנחתים האירנים", יחידה המוגדרת בצבא האירני כ"יחידת עלית", כשהחיילים יורדים לפעילות על חוף הים מהמסוק שנוטל חלק בתרגיל. יחידות אופנועי-ים ואופנועי חוף נוטלות גם הן חלק בתרגיל.

בימים האחרונים שבה ומאיימת אירן על המערב בכלל ועל ארצות הברית בפרט, כי במקרה של פעולה צבאית על אדמתה - היא תגיב מיידית בסגירת מיצרי הורמוז במפרץ הפרסי, דרכם עוברים כ-40% מכלל אספקת הנפט לעולם כולו.

בשבוע שעבר פרסם אתר אינטרנט אירני המקורב לגורמים צבאיים בכירים ברפובליקה האסלאמית, מאמר ובו פירט כיצד מתכוונת אירן לבצע את מהלך סגירת מיצרי הורמוז וכיצד היא תגיב במקרה ותותקף. המאמר, שעיקריו מתפרסמים היום בסקירה מיוחדת של מכון המחקר של כלי התקשורת במזה"ת "ממר"י", מגולל את אופן התגובה האירנית: באמצעות טילי ים-ים, צוללות, ספינות מלחמה, טילים בליסטיים, מסוקים וארטילריה.

התרגיל של חיל הים האירני צפוי להימשך עשרה ימים. קצין בכיר בטהרן הודיע היום כי במהלך התרגיל עוד צפוי להיערך ניסוי בשיגור טיל טורפדו חדיש - שהעולם עדיין לא היה עד לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת