השימפנזה של טרזן מת בגיל 80

הוא שיחק לצידו של ג'וני וויסמולר בסרטי טרזן הראשונים שהופקו ב-1930, מאז כיכב בעוד הפקות והיה לאחת החיות הסלבריטאיות המוכרות ביותר לעולם. בערב חג המולד מת - בן 80

צ'יטה, השימפנזה שכיכב בסרט טרזן הראשון, בשנות ה-30 של המאה הקודמת, מת בגיל 80. במקלט החיות של פלורידה, בו העביר את שנותיו האחרונות, פרסמו היום בעצב שצ'יטה מת מקריסת מערכות שהחלה בכליות בערב חג המולד.

"אנו מודיעים בעצב רב שהקהילה איבדה חבר טוב ובן משפחה בערב חג המולד 2011. צ'יטה, כוכב סרטי טרזן, הלך לעולמו", נכתב בהודעה הרשמית.

צ'יטה כיכב לצידו של אלוף העולם בשחייה ג'וני וויסמולר, ששיחק את טרזן בהפקה המוקדמת של 1930.

השימפנזה שידע לכוון לרגשות האנושיים

דבי קוב ששיחק את הילד בסרטים ההם אמר בטקס שנערך לכבוד צ'יטה: "למרות שלא היה בן אדם, הוא הצליח לפגוע במדויק ברגשות האנושיים ביותר שלנו, הוא אהב לגרום לנו לצחוק".

עד שנותיו האחרונות צ'יטה אהב את חברת בני האדם, ואהב לצייר בעזרת אצבעותיו. אחד המתנדבים במקלט אמר שהוא ידע לקרוא את תווי פניו של צ'יטה שהביע היטב שמחה או רוגז על הסובב אותו.

באתר המקלט בפלורידה, המעריצים כותבים הספדים: "תנוח על משכבך בחור קטן, אני עצוב היום... אתה כבר לא כאן, תודה על הסרטים שאיתם גדלתי, לא אשכח אותך, אלוהים יברך אותך".

אחד הווטרינרים שטיפל בצ'יטה כתב: "התחלתי לעבוד איתך ב-2007, במהלך ארבע השנים האחרונות עבדתי איתך כל הזמן ולמדתי הרבה מאוד, אבל בזכות הסרטים שבהם ראיתי את השימפנזה האהוב, החלטתי ללמוד ווטרינריה. הוא היה לי קולגה, חבר ובן משפחה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת