תחקיר: הבחירות ברוסיה הוטו לטובת פוטין-מדבדב

ה"וול סטריט ג'ורנל" האמריקני ערך בדיקה שהעלתה כי כ-14 מיליון קולות בהצבעה לפרלמנט במוסקבה זויפו לטובת מפלגת "רוסיה המאוחדת". את ראש ממשלת רוסיה גם זה לא מרתיע: "תוצאות הבחירות לא ייבחנו מחדש"

ולדימיר פוטין. ארכיון (רויטרס)

הזעם ברוסיה על תוצאות הבחירות הולך וגובר, והבוקר קיבלה המחאה נגד שלטון הצמד פוטין-מדבדב רוח גבית משמעותית: העיתון "וול סטריט ג'ורנל" האמריקני פרסם הבוקר תחקיר שלפיו הוטו כ-14 מיליון קולות מתוך כ-66 מיליון לטובת מפלגתם של השניים, "רוסיה המאוחדת", בהצבעה שנערכה לפרלמנט במוסקבה בתחילת החודש.

ב"וול סטריט ג'ורנל" ערכו את החקיר על סמך עדויות משקיפים וניתוח מקיף של מומחים לתוצאות הבחירות הסופיות. מהממצאים עלה כי התוצאות הושפעו על ידי הטיות סטטיסטיות וניסיונות לשנות את החלטות הבוחרים ביום ההצבעה עצמו.

מפלגת "רוסיה המאוחדת" גרפה בבחירות האחרונות בחלק ממחוזות המדינה שיעור תמיכה גבוה וחריג שאף חצה את רף 49% - שבו זכתה בהצבעה בכלל המדינה.

פוטין לא מתרגש והדגיש: תוצאות הבחירות לא ייבחנו מחדש 
 
ממצאי התחקיר האמריקני, כמו גם המחאה ההמונית הגוברת ברוסיה, לא הצליחו עד כה להרתיע את ראש הממשלה במוסקבה ומועמד מפלגתו העתידי לשמש שוב נשיא המדינה - ולדימיר פוטין.

אמש הוא הדגיש כי אין בכוונתו להיענות לדרישה לבחון מחדש את תוצאות ההצבעה. "האופוזיציה משוללת אג'נדה", הוא טען - והוסיף: "אנו מתמודדים עם ניסיון לפגוע בכל ההתרחשויות בזירה הציבורית ובמיוחד בטוהר הבחירות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת