נשיאת ארגנטינה לקתה במחלת הסרטן

כריסטינה קירשנר חלתה בסרטן בבלוטת התריס. מארמון הנשיאות בבואנוס איירס נמסר כי הסרטן טרם פיתח גרורות, וכי הנשיאה תנותח בשבוע הבא. בעלה, הנשיא לשעבר נסטור קירשנר, מת בשנה שעברה מהתקף לב

הנשיאה קירשנר (רויטרס)

נשיאת ארגנטינה כריסטינה קירשנר הודיעה כי היא לקתה במחלת הסרטן. בהודעה מטעם ארמון הנשיאות נמסר, כי אצל הנשיאה אובחן סרטן בבלוטת התריס, והיא תעבור בחודש ינואר ניתוח כחלק מהטיפול במחלה. לפי ההודעה, הסרטן התגלה לפני שהוא פיתח גרורות בחלקים אחרים בגופה.

הניתוח להסרת הגידול נקבע ל-4 בינואר, בשבוע הבא. "אם הכול אכן כפי שפורסם באופן רשמי, לא תהיה לנשיאה בעיה לתפקד כרגיל. המחלה לא התפשטה ולא יהיה צורך בטיפולים נוספים" אמר ד"ר מריו ברונו, אונקולוג מבית החולים המרכזי של בואנוס איירס.

כריסטינה קירשנר, בת 58, היא נשיאת ארגנטינה משנת 2007. בחודש אוקטובר השנה היא נבחרה לכהונה נוספת של ארבע שנים ברוב גדול, שתהיה כהונתה האחרונה לפי החוק הארגנטינאי. קירשנר ירשה בתפקיד את בעלה, נסטור קירשנר, שכיהן כנשיא בין 2003 ל-2007. בעלה נפטר במפתיע בשנת 2010. היא אחת משתי נשים המכהנות כראש מדינה בדרום אמריקה - לצד נשיאת ברזיל דילמה רוסף.

קירשנר מצטרפת אל מנהיג דרום אמריקני אחר החולה במחלת הסרטן - נשיא ונצואלה הוגו צ'אווס, שהודיע בשנת 2011 על נסיעתו לקובה לצורך טיפול בגידול סרטני. צ'אווס איבד את שער ראשו, אך טוען כי ניצח את המחלה וכי כעת הוא בריא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת