ארה"ב: אם ובנה התינוק נחטפו - והזעיקו עזרה בפייסבוק

במשך חמישה ימים היו כלואים בביתם אם ובנה התינוק מיוטה, ארה"ב, כשהאם עוברת התעללות מינית ופיזית על ידי בן זוגה. רק כשהעיזה להסתתר עם המחשב הנייד בארון ולפרסם בפייסבוק שלה "אני ובני נמות עד הבוקר אם לא נחולץ" - הגיעו השוטרים למקום ועצרו את בן הזוג

חייה ניצלו בעזרת פייסבוק. ארכיון (חדשות 2)

פייסבוק מצילה חיים: אישה אמריקנית עשתה שימוש ברשת החברתית בבקשה לעזרה, לאחר שהיא ובנה התינוק, בן שנה וחצי, הוחזקו כבני ערובה במשך חמישה ימים בביתם - על ידי בן זוגה, שלטענתה גם התעלל בה מינית.

ג'ון ארנולד ממשטרת סולט לייק סיטי שבמדינת יוטה בארצות הברית, סיפר כי האישה הסתתרה בארון עם מחשב נייד ושיגרה את הבקשה לסיוע על גבי קיר הפייסבוק שלה. "אני ובני נמות עד הבוקר אם לא נחולץ", היא כתבה.

בהודעה ביקשה האישה ממכריה להתקשר למשטרה, שהגיעה על פי סוכנות הידיעות AP לבית בעקבות הבקשה, כדי לבדוק את מצבה. כאשר נכנסו פנימה השוטרים ושאלו את האישה אם היא בסדר, היא רק הנידה בראש לשלילה. "פייסבוק הייתה המוצא היחיד שלה", אמר ארנולד, "והיא הייתה יכולה להשתמש בו".

היסטוריה של אלימות משפחתית

המשטרה עצרה את טרוי ריד קריצ'פילד בן ה-33 לחקירה בחשד לחטיפה בנסיבות מחמירות, אלימות במשפחה, התעללות בילדים, התאכזרות לבעלי חיים ושורת אישומים נוספים. קריצ'פילד סרב תחילה לתת למשטרה להיכנס לבית.

לאחר המעצר סיפרה האישה כי היא ובנה לא הורשו לעזוב את הבית במשך חמישה ימים, במהלכם סבלה מהתעללות מינית חוזרת ונשנית, אלימות ופגיעות שונות. קריצ'פילד אף לקח ממנה את הטלפון הנייד שלה.

האישה נמצאה כשהיא סובלת מחבלות ופגיעות אך סירבה לגשת לטיפול רפואי בבית החולים. היא סיפרה שקריצ'פילד אחז בזרועותיו של התינוק והתייחס אליו בגסות. הוא גם מנע ממנה להאכיל את כלב המשפחה.

לקירצ'פילד יש היסטוריה של תקיפות דומות. על פי רשומות בית המשפט ביוטה, הוא נאשם בדצמבר 2010 בתקיפה בנסיבות מחמירות ושיבוש הליכי משפט, גם אז באירוע של אלימות בתוך המשפחה. השופט גזר עליו אז 5 שנות מאסר, אך המיר לבסוף את העונש לתקופה של 120 יום בכלא ועוד 3 שנות מאסר על תנאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת