צפו: אור מסתורי בשמי גרמניה

אור מסתורי שחצה את שמי גרמניה בערב חג המולד הפך לשיחת היום בגרמניה. את האור, שמזכיר כוכב שביט, הסבירו חוקרים פשוט כמטאור או כטיל רוסי שנשרף באטמוספרה אחרי שהטיס אסטרונאוטים לתחת החלל. אולם, ילדה קטנה אחת משוכנעת בדבר אחר לחלוטין: "זה סנטה קלאוס", אמרה להוריה

אור מסתורי בערב חג המולד (יוטיוב)

המונים ברחבי גרמניה השתאו לנוכח המראה שהאיר את שמי המדינה בערב חג המולד. פס בוהק של אור חצה את השמיים והצית דיון סוער אודות פשרו. גרמנים רבים תיעדו את פס האור, המזכיר כוכב שביט, שנראה גם בשמי צרפת ובלגיה.

צפו בתיעוד פס האור המסתורי:

שלשום בסביבות השעה 17:30, החלו רבים לראות את התופעה המסתורית בשמי המדינה. העדים מספרים שראו שלוש נקודות של אור בוהק לבן עם שובל כתום שמלווה אותן. התופעה נמשכה זמן ארוך בהרבה מאשר תופעת "כוכב נופל" רגילה.

בגרמניה ובמדינות האחרות בהן נצפתה התופעה, החלו לצוץ שלל הסברים לאור הבוהק. דובר מרכז החלל של גרמניה טען כי מדובר במטאור פשוט: "כל שנה 200 טון של פסולת-חלל נופלת לכדור הארץ, לפעמים זו חתיכה גדולה".

אך במקביל, מצפה הכוכבים המלכותי בבלגיה טוען כי בכלל מדובר בטיל "סויוז" שהטיס אסטרונאוטים לתחנת החלל הבינלאומית ונשרף בעת שנפל בחזרה לכדור הארץ. אך ילדה אחת נתנה את ההסבר המקורי מכולם: "זה סנטה קלאוס ואחד האיילים", אמרה להוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת