השחקן האהוב על היטלר מת בגיל 108

הוא נודע כשחקן שאותו הרודן הנאצי אהב יותר מכל, הוזמן להופעות בגרמניה בתקופת הרייך השלישי והגדיר בשנים האחרונות את היטלר כמי ש"היה איש טוב". על פי עדויות הניצולים, הוא אף הופיע במחנה הריכוז דכאו. אחרי שנים שבהן ניסה להתנער מהתדמית הנאצית שדבקה בו, מת ההולנדי יוהנס היסטרס, השחקן השנוי במחלוקת

יוהנס היסטרס. מת בשיבה טובה (חדשות 2)

השחקן ההולנדי יוהנס היסטרס, שהיה ידוע בקשריו הקרובים עם אדולף היטלר בזמן מלחמת העולם השנייה ונרדף כל חייו בגלל אותם קשרים, מת בשיבה טובה בגרמניה. יחסיו השנויים במחלוקת עם הרייך השלישי הפכו אותו לאחד מאנשי הבידור האהובים והמצליחים בגרמניה של שנות ה-30, ויש אומרים שגם הסכים להופיע במחנה הריכוז בדכאו - למרות שהוא הכחיש זאת מאז ומעולם.

גם עדויות ניצולים על כך שראו אותו מגיע לבדר את אנשי המשטר הנאצי במחנה הריכוז הנודע לשמצה, נתקלו בהכחשות גורפות מצדו והוא אף תבע היסטוריון שפרסם את הטענות האלה נגדו, אך הפסיד בתביעה.

במשך השנים ניסה היסטרס להתנער מהתדמית הנאצית שדבקה בו, ואף טען פעמים רבות שכל שרצה הוא להסיח את הדעת ממה שהתרחש בגרמניה במהלך המלחמה. "מה עשיתי לא בסדר?", שאל. "חוץ מהעובדה שאדולף היטלר העריץ את האמנות שלי, במה חטאתי?".

למרות ניסיונותיו, הוא נפל בלשונו כשכינה את היטלר "איש טוב", במסגרת ריאיון בטלוויזיה ההולנדית. כשאשתו סימונה רטל ניסתה לתקן את הרושם וכינתה את היטלר "הפושע הגדול בעולם", הוא אמר: "אליי הוא היה נחמד מאוד".

למרות גילו המופלג, הוא המשיך להופיע בגרמניה עד לאחרונה, וזכה לקהל מעריצים נרחב גם באוסטריה. בגיל 108, אחרי קריירה מפוארת ושנויה במחלוקת, מת היסטרס בבית חולים בדרום גרמניה, והאמת - מתה יחד איתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת