האפיפיור בדרשת חג המולד: "על ישראל והפלסטינים לשוב למו"מ"

מנהיג העולם הנוצרי נשא את נאומו הקבוע ממרפסתו שבוותיקן להמוני מאמיניו שהתקבצו לשמוע את דבריו. בין היתר, הוא קרא "להפסיק את מרחץ הדמים בסוריה" וביקר את המערב על "מסחור חג המולד"

האפיפיור בדיקטוס ה-16 (רויטרס)

האפיפיור בנדיקטוס ה-16 נשא בצהריים את דרשת חג המולד המסורתית בקריית הוותיקן שברומא. מנהיג העולם הנוצרי נאם בלטינית, ודבריו הועברו לכל קצוות תבל בתרגום סימולטני ל-65 שפות שונות. גם הפעם מילאה ארץ הקודש מקום חשוב בדרשה: ראש הכנסייה הקתולית קרא לישראל ולפלסטינים לשוב במהרה אל שולחן המשא-ומתן לשלום.

נושא נוסף שאליו התייחס האפיפיור הוא הדיכוי האכזרי של המחאה נגד שלטונו של בשאר אסד בסוריה. הוא קרא "להביא לקץ מרחץ הדמים" שנמשך במדינה מאז מרס האחרון, שגבה עד כה את חייהם של יותר מ-5,000 סורים.

כמיטב המסורת, דיבר בנדיקטוס ה-16 מהמרפסת המרכזית בבזיליקת פטרוס הקדוש בוותיקן, שלמרגלותיה הצטופפו אלפי תיירים וצליינים - לצד נציגי המשמר השווייצרי שכיבדו את מנהיג העולם הנוצרי בחג המסמל את הולדת ישו.

במיסת חג המולד שנשא האפיפיור אמש הוא קרא לאומות העולם לסייע לקורבנות אסונות הטבע והרעב במדינות קרן אפריקה ונפגעי השטפונות שפקדו את תאילנד. נוסף על כך, הוא מתח ביקורת על העולם הנוצרי והאשימו ב"מסחור חג המולד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת