צרפת: נממן את הוצאת שתלי הסיליקון המסוכנים

נשות צרפת עדיין סוערות בעקבות הפרסום על 30 אלף שתלי סיליקון שהושתלו בגופן של נשים, ועלולים לסכן את בריאותן. משרד הבריאות הצרפתי הודיע כי למרות שעדיין לא הוכח קשר ישיר בין השתלים לסרטן, הוא יממן את הניצוח שנדרש להוצאתם לכל מי שתרצה בכך. האחראי לשתלי הסיליקון מוגדר מבוקש בשירותי האינטרפול

הסערה סביב שתלי הסיליקון בצרפת לא דועכת: בצעד יוצא דופן הודיעה אתמול ממשלת צרפת כי תממן ניתוחים ל-30 אלף נשים במדינה, שעל פי החשד הושתלו בהן שתלי סיליקון מסוכנים שעלולים, על פי הערכת גורמים רפואיים, לגרום לסרטן.

השבוע פרסם משרד הבריאות הצרפתי כי התגלה חשש לפיו השתלים של חברת PIP יכולים לגרום לנזקים בריאותיים ממשיים, בעקבות קרעים וחשש מזליגת הסיליקון לגוף. עשרות אלפי נשים ברחבי אירופה ודרום אמריקה השתמשו גם הם בשתלים אלו, אך עד כה רק הרשויות בצרפת יצאו עם אזהרה ברורה בנושא.

מקים החברה - מבוקש ע"י האינטרפול

ההודעה של הרשויות בצרפת גרמה למהומה גדולה במדינה. בעקבותיה, הומלץ ל-30 אלף מתושבות המדינה לערוך ניתוח להוצאת השתלים שימומן מתקציב המדינה. שר הבריאות של צרפת הסביר כי מדובר בצעד מניעתי ולא דחוף, וכי עדיין לא נמצא קשר ישיר בין השתלים לבין תשעה מקרי סרטן של נשים שהשתילו בגופן את הסיליקון המדובר.

השתלים, מיוצרים על ידי החברה הצרפתית PIP והוסרו מהמדפים לפני כשנה, לאחר שהתגלו כבעליה נטייה להיקרע. בנוסף טוענים חוקרים כי הסיליקון בה השתמשה החברה הוא תעשייתי ולא רפואי במטרה לחסוך בעלויות הייצור. האינטרפול פירסם הודעת "מבוקש" על מקים החברה הצרפתית שייצרה ומכרה את השתלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת