צפו: מהומות המוניות בתור לחנויות "נייקי"

תמונות תורי הענק בארצות הברית מוכרות במיוחד מחנויות "אפל" בימים שאחרי השקת אייפון חדש, אבל מתברר שגם הדרך לנעליים עלולה להיות רצופת מהמורות. שוטרים נאלצו לפזר בגז מדמיע אזרחים שנאבקו זה בזה כדי להשיג דגם נעליים חדש, ובדרך דחפו, רמסו - וזרעו הרס בקניונים

אמריקני מאושר שהשיג את הדגם החדש (youtube)

בהלת הקניות של האמריקנים סיפקה פעם נוספת תיעוד יוצא דופן של המוני אזרחים מסתערים על חנויות, הפעם של "נייקי" - שהשיקה את "אייר ג'ורדן", דגם חדש של נעלי כדורסל. אתמול, עם תחילת המכירות, פרצו ברחבי ארצות הברית קטטות בין קונים שמיהרו להשיג את הנעליים החדשות. אל כמה קניונים הוזעקו כוחות משטרה, אחרי שבמקום התפתחו מהומות המוניות.

עד לרגע ההשקה של הדגם השתרכו תורי ענק בפתח חנויות "נייקי" בארצות הברית ובהם קונים רבים שחלקם המתינו לאורך כל הלילה כדי להצליח ולהשיג ראשונים את הנעליים - שעוצבו כ"רטרו" של דגם ישן יותר.

לפי הדיווחים, גרפה את התואר המפוקפק של שיאנית הטירוף של רגע ההשקה העיירה ווסטפילד שבאזור סיאטל - שם נאלצו שוטרים לפזר בגז מדמיע כ-20 לקוחות שנאבקו במה שנראה כמו זירת קרב לכל דבר ועניין. כבר בסביבות חצות החלו להתגודד אזרחים סביב ארבע חנויות בקניון המקומי, עד שהגיעו לכ-1,000 איש בסביבות 4:00 לפנות בוקר - אז החלה המכירה.

מייק מרפי, קצין במשטרה המקומית, סיפר לסוכנות AP: "בערך ב-3:00 לפנות בוקר הורגש בקניון דוחק, וכעבור זמן קצר החלו דחיפות שהתפתחו למה שנראה כמו מלחמה אמיתית. שעה אחר כך זה קיבל אופי פרוע הרבה יותר, וקצינים שלנו נאלצו לרסס גז פלפל לעבר כמה לקוחות שנאבקו שם כדי להצליח ולפזר אותם".

מרפי סיפר כי האירוע הסתיים ללא נפגעים של ממש, פרט לכמה קונים שסיימו את חוויית הקניות הפוקפקת בחתכים ושריטות שנגרמו להם בעת שנאבקו על התור בדרך לנעליים הנחשקות. נוסף על כך, נעצר צעיר בן 18 בחשד לתקיפה, אחרי שהכה את אחד מקציני המשטרה שנשלחו להשליט סדר בקניון. "במקום לקבל את הנעליים שלו, הוא נכנס לכלא", סיפר מרפי - שהוסיף כי המתפרעים אף גרמו נזק ושברו שתי דלתות.

במהומה נוספת שהתפתחה בתור לחנויות "נייקי", הפעם בריצ'מונד שבמדינה קליפורניה, החרידו את אחד הקניונים שהיה גם הוא עמוס בקונים דרוכים קולות ירי בסביבות 7:00 בבוקר. מטבע הדברים, גרר האירוע בהלה גדולה - אך במשטרה המקומית מסרו כי איש לא נפגע וכן כי צעיר בן 24 נעצר בחשד למעשה. עם זאת, ההערכה הרווחת היא שמדובר בפליטת כדור ולא בירי מתוכנן.

מחיר הדגם החדש של "אייר ג'ורדן" בארצות הברית נקבע על 180 דולרים. המהומות מהלילה לא היו הפעם הראשונה שבה גררה השקת הנעליים מהומה, ומהשנה שבה החל ייצורה - 1985 - נרשמו כמה מקרי שוד ואף מוות בקרב קונים שעטו על החנויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת